За кошти Європи реставруватимуть історичні місця Луцька та Івано-Франківська

Луцьк та Івано-Франківськ увійшов у десятку українських міст, які братимуть участь у міжнародному проекті «Реабілітація культурної спадщини історичних місць». Проект допоможе розкрити соціальний та економічний потенціал історичної спадщини обласних центрів. Про це йшлося сьогодні, 9 червня,  під час робочого семінару в мерії Луцька, - повідомили «ОстроВ» в міськраді.

За словами першого заступника міського голови Луцька Святослава Кравчука, проект впроваджується з ініціативи Ради Європи за підтримки Міністерства культури і туризму України. Ще в жовтні минулого року Луцьк подав заявку на включення його до одного з пілотних міст проекту та пройшов відбір.

Також проект впроваджуватимуть і в Івано-Франківську, Вінниці, Мелітополі, Меджибіжі, Жовкві, Біловодську, Староконстантинові, Прилуках та Хмільнику.

Впродовж 9-10 червня у Луцьку працюватимуть експерти, які визначать над чим саме треба попрацювати в обласному центрі Волині. Для цього до Луцька з Великобританії прибув професор Роб Пікард, який керує процесом діагностики, та український координатор проекту Микола Скиба.

Результатом аналізу історичної спадщини Луцька стане розробка техніко-економічних обґрунтувань і підготовка бізнес-планів з метою залучення інвестицій та інших позабюджетних коштів в об’єкти культурної спадщини Луцька.

Як зазначив М. Скиба, окрім України, цей проект втілюється ще й у Молдові, Грузії, Вірменії та Азербайджані, загалом – у 45 містах.

«Історична спадщина часто сприймається, як валіза без ручки, яку з одного боку і нести несила, бо бюджетних коштів бракує, а з іншого боку і кинути не можна, бо вона охороняється законом. Тому цей проект покликаний вирішити цю проблему – глибше розкрити економічне і соціальне значення історичної спадщини конкретного міста», – зазначив він.

Після експертної оцінки керівники проекту працюватимуть над залученням коштів у реставрацію тих чи інших об’єктів.

«Проект триватиме п’ять або шість років. Відновлена історична спадщина приноситиме користь не лише туристам, а й самим лучанам. Найвища мета – це коли інвестори звернуть увагу на вже відновлене місто», – сказав Р. Пікард.

Статьи

Страна
27.04.2024
09:00

Театр во время войны: восстановление и новые сцены

Как театры, несмотря на все трудности, работают, гастролируют и создают новые сценические площадки, рассказываем в материале.
Донецк
26.04.2024
16:00

Восстановление Донетчины: пока даже не в проекте, но...

Отношения власти и общественности никогда не были исключительно конструктивными, в Донецкой области в частности, прежде всего, из-за взаимного недоверия, нехватки опыта, несовпадения представлений о сотрудничестве и просто нежелания власти быть...
Страна
26.04.2024
10:51

Украинский металл: кажется, есть надежда

"Производственные результаты по итогам года могли быть выше, если бы импортная продукция из Китая не заходила в больших объемах на отечественный рынок, особенно когда в Украине производятся аналоги".
Все статьи