Українську пенсію вже можна заробляти в Італії

«Пенсійних домовленостей» вдалося досягнути у сфері трудової міграції в результаті українсько-італійських переговорів щодо консульсько-правових питань,  - повідомляє газета «Українська Італія».

За офіційними даними, в Італії працюють 180 тисяч наших співвітчизників. За неофіційними – 2 мільйони. Попри появу закону про легалізацію деякі роботодавці прагнуть уникати укладення з приїжджими робочих контрактів, які б давали право на отримання офіційного дозволу на працевлаштування, а відтак і на вагомі соціальні гарантії. Їх не лякає навіть сума штрафу – 5000 євро за „використання” робітника-нелегала.

Значною мірою сприяла такому безправ’ю відсутність між нашими двома державами взаємних угод про працевлаштування й пенсійне забезпечення. Наші заробітчани не мали права, повернувшись до України, не лише отримувати пенсію за „італійський період роботи”. Вони, на відміну від громадян інших держав, навіть не могли вибрати 75 відсотків контрибутів при поверненні в Україну. З цього приводу громадські організації неодноразово зверталися до президентів Італії та України.

І ось тепер, в результаті українсько-італійських переговорів щодо консульсько-правових питань обом країнам удалося досягти «пенсійних домовленостей» у сфері трудової міграції. Італійська сторона запевнила, що вживе всіх необхідних заходів для поліпшення рівня обслуговування громадян України, недопущення порушень положень угоди в сфері трудової міграції, підтримає Україну в її подальшому просуванні безвізового діалогу з Євросоюзом. У проект двосторонньої міграційної угоди делегації обох країн внесли положення про облік виробничого стажу, набутого громадянами України в період роботи в Італії.

За частотою звернень до консульських відділів України в Італії пенсійне питання - на третьому місці, після питання визнання водійських посвідчень і дипломів про середню й вищу освіту. Проблеми з пенсійними грошима не виникали хіба що в легальних українців-мігрантів, які після звільнення з роботи одержували компенсаційний банківський чек.

Угоди в сфері соціального забезпечення Україна має з Азербайджаном, Киргизією, Вірменією, Білорусією, Казахстаном, Узбекистаном, Таджикистаном, Грузією, Молдовою, Росією, Туркменістаном. Це означає, що набутий українцем на території цих країн виробничий стаж буде враховуватися й на його батьківщині. Якщо громадянин України їде легально працювати в яку-небудь із зазначених країн і платитиме там внески на пенсійне страхування, він зможе згодом одержувати частину пенсії за відпрацьований у цій державі стаж.

Відпрацювавши певний час в іноземній державі (відтепер це стосується й Італії), український трудовий мігрант, аби отримувати пенсійне забезпечення у себе на батьківщині, повинен надати номер свого страхування в цій країні та докладні відомості про організації/підприємства, на яких він свого часу працював. Конкретніше – повна назва, офіційна адреса, номери телефонів та період, під час якого людина виконувала там виробничі обов’язки. Все це потрібно для оперативного підтвердження відомостей про легальну роботу й набутий у цій країні страховий стаж.

Як зазначено у Законі „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”,  наші громадяни, які працюють за межами України, мають право укласти договір про добровільну участь у солідарній системі пенсійного страхування, сплачувати страхові внески до цієї системи, а коли досягнуть відповідного віку - отримати належну їм пенсію. Законом дозволено застерігати суму, яку сплачуватиме особа.  Від цієї суми залежить і розмір майбутньої пенсії.

Раньше «ОстроВ» поддерживали грантодатели. Сегодня нашу независимость сохранит только Ваша поддержка

Поддержать

Статьи

Луганск Страна
09.05.2025
12:36

Дневник матери 18-летнего добровольца: «Меня заселили»

Получила это сообщение в кафе возле рекрутингового центра через 40 минут после того, как мы расстались у его ворот. Получила - и зарыдала над телефоном, как над покойником, потому что до последнего была маленькая такая надежда, что его «забракуют» и...
Страна
08.05.2025
09:00

Экономическое бронирование: тема закрыта?

В последние месяцы тема экономического бронирования практически сошла на нет. Если в прошлом году народные депутаты, члены правительства и даже президент обсуждали возможные параметры и детали, то сегодня эта тема почти не поднимается.
Мир
07.05.2025
09:52

«После демаршей Зеленского у нас развязаны руки». Российские СМИ об Украине

...Необходимо искать скрытые места в районе Москвы и Подмосковья, где могут находиться схроны или ячейки, где эти беспилотники собираются и затем атакуют регионы России. Где-то точно должен быть тайный пункт управления.
Все статьи