У всіх школах Тернополя висітиме портрет Патріарха Йосифа Сліпого

Портрет Патріарха Йосифа Сліпого висітиме у кожній школі Тернополя. Таку ініціативу фундації «Справа Патріарха Йосифа» і Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ підтримала Тернопільська міська рада, - повідомили «ОстроВ» в прес-службі єпархії.

Голова фундації о. Андрій Романків передав 35 портретів Патріарха Міському голові Тернополя Сергію Надалу, які будуть розміщені у кожній загальноосвітній школі на почесному місці, у шкільних каплицях чи музеях.

Ініціатива присвячена 100-й річниці закінчення Йосифом Сліпим Тернопільської гімназії та входить до числа просвітницьких заходів, якими фундація у 2011 році хоче вшанувати пам'ять славетного земляка.

«У цьому році виповнюється сто років від часу закінчення Йосифом Сліпим Тернопільської української гімназії. Вчора мали роковини його смерті. Ми підтримали ініціативу єпархії та фундації, щоб увіковічнити нашого земляка, який є символом боротьби за Україну, за свою віру. Тернополяни, наші діти повинні знати свою історію, тих людей, які справді можуть вважатися символами України, Незалежності…» – зазначив С. Надал.

За словами о.А. Романківа, нещодавно у міські школи та бібліотеки були передані книги «Життєвий шлях Йосифа Сліпого» та «Віра і наука». Окремо проводилися відкриті уроки та академії, на яких розповіли учням про значення постаті Патріарха в історії нашого краю, створено аудіоверсію «Заповіту».

Довідка

Блаженніший Патріарх, Кардинал Йосиф Сліпий, Глава Української Греко-Католицької Церкви у 1944-1984 роках, народився в селі Заздрість на Тернопільщині 17 лютого 1892 року. 

З 1 листопада 1944 року, після смерті слуги Божого Андрея Шептицького, став Митрополитом Української Греко-Католицької Церкви.

23 грудня 1963 року іменований Папою Павлом VІ Верховним Архиєпископом Української Греко-Католицької Церкви з Патріаршими правами.

25 січня 1965 року  піднесений Папою Павлом VІ  до гідності Кардинала.

7 вересня 1984 року у Римі перестало битися серце Блаженнішого Патріарха і Кардинала Йосипа Сліпого.

9 вересня 1992 року тіло Патріарха Йосифа згідно з Заповітом перепоховане у крипті Львівського Архикатедрального Собору Св. Юра.

Статьи

Мир
02.06.2023
14:09

"Не имея широкой сети агентов в тылу врага, украинская разведка обратилась к неожиданным формам вербовки". Западные медиа об Украине

“ФСБ сделает, что угодно, чтобы не дать этим детям вернуться. Теперь они могут быть свидетелями на процессе против Путина в Международном уголовном суде, – сказал Кулеба The Times. – Они допрашивали эту группу из 13 матерей 14 часов. Это было...
Страна
01.06.2023
16:02

Атомное замещение: Россия  идет вслед за кораблем

Все энергоблоки украинских  атомных электростанций (АЭС) с 2024 г. заработают на американском ядерном топливе (ЯТ). Для украинской атомной энергетики это не только переход на более высокие технологии, но и широкие возможности нового развития....
Страна
31.05.2023
14:57

Российский паспорт в оккупации: вынужденная мера, чтобы выжить

Можно сколько угодно говорить о том, что без российского паспорта мы не могли обратиться за медпомощью или устроиться на работу, но я хочу акцентировать на другом: в какой-то момент его наличие стало условием, чтобы здесь оставаться. У меня вопрос...
Все статьи