Путін прибув із візитом до Монголії. Правозахисники закликають заарештувати його

Російський диктатор путін сьогодні, 2 вересня, прибув із візитом до Монголії. Про це з посиланням на інформагентства пише російське бюро «Радіо Свобода».

Росагентства поширюють відео урочистої зустрічі путіна - на льотному полі вишикувалася почесна варта.

Це перша поїздка путіна в країну, яка ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду, з березня минулого року - моменту видачі ордера на його арешт. Президента Росії звинувачують у незаконному вивезенні українських дітей на непідконтрольні Києву території.

Раніше повідомлялося, що путін має відвідати Монголію 3 вересня, щоб узяти участь у заходах, присвячених 85-річчю спільної перемоги радянських і монгольських військ над японськими збройними силами на річці Халхін-Гол. Його запросив президент країни Ухнаагійн Хурелсух.

У заяві міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, опублікованій напередодні візиту, ідеться про те, що Монголія має або відмовити у в'їзді Володимиру Путіну, або заарештувати його, якщо він в'їде в країну, на підставі ордера Міжнародного кримінального суду (МКС).

Правозахисники зазначають, що Монголія порушить міжнародні зобов'язання як члена МКС, якщо дозволить відвідати країну і не заарештує його там. На думку Human Rights Watch, прийом путіна не тільки образить багатьох жертв злочинів російських сил, а й підірве найважливіший принцип верховенства закону.

За даними агентства Bloomberg, Улан-Батор запевнив путіна, що його не затримають після прибуття в країну.

Монголія стала членом МКС у 2003 році. Згідно з угодою, країна зобов'язана співпрацювати із судом, зокрема заарештовуючи і видаючи будь-яких підозрюваних, які в'їжджають на її територію.

 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
14.09.2025
18:00

Деформація свідомості та стирання пам'яті в режимі онлайн. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу продемонстрували майстер-клас зомбування своїх читачів і глядачів. Вони примудрилися в найкоротший час зачистити всі більш-менш близькі до правди повідомлення про комбінований удар ЗСУ 8 вересня по військовій...
Світ
10.09.2025
11:10

«Ніхто, крім нашого солдата, не наближає мир у нашому розумінні». Російські ЗМІ про Україну

"Російська зона – це Новоросія і Київ, західна зона – області, які відійдуть Угорщині та Польщі, і, нарешті, демілітаризована зона – це Україна. Від Житомира до Рівного".
Луганськ
09.09.2025
11:39

Щоденник матері 18-річного добровольця: Розбаланс між офіційними новинами й реаліями травмує

Його відпускають на ВЛК за місцем реєстрації на два дні. Відпускає людина під свій ризик, бо можна ж отримати чергового СЗЧ. А на ВЛК призначають прийом ключового лікаря на дату ЧЕРЕЗ 20 ДНІВ!
Всі статті