На Тернопільщині відбулось засідання міської надзвичайної протиепідемічної комісіїВідбулось чергове засідання міської надзвичайної протиепідемічної комісії м. Тернополя, на якому йшлося про епідеміологічну ситуацію в обласному центрі, - повідомили «ОстроВ» в прес-службі Тернопільської міської ради.

Голова комісії, заступник міського голови з соціальних питань Роман Легкий наголосив на своєчасності та доцільності заходів, проведених, зокрема, міською санепідемстанцією з метою запобігання і боротьби із ГРВІ та грипоподібними інфекціями на території Тернополя.

Як повідомив заступник головного державного санітарного лікаря м. Тернополя Анатолій Полішук, станом на 18.11.2009 р. у місті інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ та грип становить 63,89 випадків на 10 тис. населення. За його словами, епідемічна ситуація в обласному центрі оцінюється як нестійка. Водночас, окремі установи, заклади і організації не виконують рішення НПК щодо дотримання протиепідемічних заходів.

Начальник управління охорони здоров’я міської ради Василь Бліхар наголосив, що сьогодні найбільше хвилює велика кількість порушень санепідрежиму. «Якщо зараз протиепідемічні заходи виконуються неналежно, то в умовах, коли ми відновимо навчання у школах та вишах, захворюваність на ГРВІ та грип може суттєво зрости», - підкреслив Василь Євгенович.

Стосовно питання проведення щеплень, заступник головного державного санітарного лікаря м. Тернополя зазначив, що до нашого міста централізовано вакцина проти грипу не надходила. Водночас міська СЕС подала в обласну санепідемстанцію розрахунки потреб вакцини, необхідної для щеплення т.зв. груп ризику.

Комісія, серед іншого, вирішила скасувати рішення про припинення роботи промислових ринків Тернополя (із збереженням протиепідемічного режиму). Керівників установ, закладів, організацій, підприємств всіх форм власності зобов’язано дотримуватись вимог рішень НПК, а також взяти до відома Постанову головного державного санітарного лікаря України щодо вакцинації населення проти грипу в т.ч. пандемічного.

Також вирішено забезпечити проведення профілактичної дезінфекції в приміщеннях ринку «Партнер», виконання постанови головного державного санітарного лікаря м. Тернополя про тимчасову заборону роботи магазину «Баку», виконання рішень НПК щодо припинення діяльності стихійних ринків та стихійної вуличної торгівлі на території міста.

Статьи

Луганск
20.04.2024
19:37

"Эта война не похожа ни на одну другую": Украина продолжает нарабатывать опыт психологической поддержки раненых и вернувшихся из плена

"Честно говоря, мне не хочется снова обо всем этом вспоминать... Да, я признаю, что нуждаюсь в помощи психолога. Но сейчас мне ее не предоставляют"
Страна
20.04.2024
10:00

Тучи на горизонте, или Почему у бизнеса "портится настроение"?

Валовой внутренний продукт (ВВП) за январь-февраль вырос на 3,6%, по данным Минэкономики. Не стоит забывать, что в январе 2023 г. зафиксировано падение на 32%, в феврале – на 26%. Сейчас - рост...
Мир
20.04.2024
09:31

"Трамп хочет, чтобы Конгресс принял решение о помощи Украине". Обзор западных медиа

Если Трамп вернется в должность и попытается протолкнуть мирное соглашение между Россией и Украиной, ему нужно, чтобы Украина имела сильную военную позицию
Все статьи