На Тернопільщині обговорювали безпеку медпрацівників: у 71% був діагноз грип та пневмоніяСьогодні відбулась селекторна нарада, в якій взяли участь також представники головного управління охорони здоров’я ОДА, розглянули динаміку захворюваності на грип та ГРВІ серед медичних працівників, - повідомили «ОстроВ» в прес-службі Тернопільської ОДА.


Так, станом на 16 листопада 2009 року захворіло 26 тисяч медичних працівників (2,4% від загальної кількості хворих). Найбільший відсоток хворих медиків спостерігається в Чернівецькій області -  8,3%, Тернопільській – 7,2%, Івано-Франківській – 6,8%, Львівській – 5,8%.

Відсоток госпіталізованих серед загальної кількості хворих медпрацівників – 7%, тоді як серед загальної кількості хворих – 5%. Найбільшу кількість медпрацівників госпіталізовано в Кіровоградській області.

Відсоток виписаних з діагнозом грип та пневмонія серед медпрацівників становить 71%, тоді як серед всього населення цей показник становить 31,3%, що свідчить про більш важкий перебіг захворювання саме серед медпрацівників.

Тривожна статистика стала поштовхом до обговорення на селекторній нараді питання дотримання протиепідемічного режиму в лікувально-профілактичних закладах та заходах щодо захисту медпрацівників, які надають медичну допомогу хворим на грип та ГРВІ під час епідемії.

Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич звернувся до регіонів та наголосив на особистій відповідальності завідуючих медичних закладів за безпеку медпрацівників та дотримання ними протиепідемічного режиму. “Кожен конкретний випадок важкого захворювання чи смерті медичного працівника буде ретельно вивчатися та досліджуватися комісією МОЗ та мною особисто», - наголосив Василь Князевич.

Він також повідомив, що найближчим часом продовжить поїздки регіонами і це питання буде жорстко контролюватися. Міністр наголосив на подеколи особистому недбальстві медиків та закликав всю медичну громаду відповідально поставитись до рекомендацій епідеміологів. Василь Князевич звернувся до санслужб на місцях з вимогою здійснити ретельну перевірку всіх медичних закладів на предмет дотримання санітарних норм під час епідемії грипу.

Статьи

Луганск
20.04.2024
19:37

"Эта война не похожа ни на одну другую": Украина продолжает нарабатывать опыт психологической поддержки раненых и вернувшихся из плена

"Честно говоря, мне не хочется снова обо всем этом вспоминать... Да, я признаю, что нуждаюсь в помощи психолога. Но сейчас мне ее не предоставляют"
Страна
20.04.2024
10:00

Тучи на горизонте, или Почему у бизнеса "портится настроение"?

Валовой внутренний продукт (ВВП) за январь-февраль вырос на 3,6%, по данным Минэкономики. Не стоит забывать, что в январе 2023 г. зафиксировано падение на 32%, в феврале – на 26%. Сейчас - рост...
Мир
20.04.2024
09:31

"Трамп хочет, чтобы Конгресс принял решение о помощи Украине". Обзор западных медиа

Если Трамп вернется в должность и попытается протолкнуть мирное соглашение между Россией и Украиной, ему нужно, чтобы Украина имела сильную военную позицию
Все статьи