Художниця Параска Хома святкувала сьогодні одразу два ювілеї

Одразу з двома ювілеями вітала народну майстриню Параску Хому громадськість міста Івано-Франківська сьогодні в час відкриття її персональної виставки. Параска Хома відзначила свій 75 літній ювілей з дня народження та 40-річчя творчої діяльності.

«Питаєте мене, як картини мої народжуються? А як пісні народжуються - з голови. От і з картинами так само» - каже заслужений майстер народної творчості Параска Хома.

Привітання народній художниці висловили через своїх заступників голова Івано-Франківської ОДА М.Палійчук та голова обласної ради І.Олійник. Високопосадовці пообіцяли Парасці Петрівні в 2009 році видати новий буклет з її творчим доробком та організувати персональні виставки в кожному великому виставковому залі області

Ювілярку привітав і Президент України – вітальну грамоту від його імені зачитав заступник голови ОДА Василь Гладій. В.Ющенко висловив щире захоплення творами народної майстрині та побажав їй «невичерпного натхнення та щедрих творчих ужитків».

Нагадаємо, що цього року Президент нагородив Параску Хому Орденом Княгині Ольги, проте ювілярка його досі не отримала, оскільки, як стверджує начальник обласного управління культури В.Федорак, «він ще у дорозі». 

Раньше «ОстроВ» поддерживали грантодатели. Сегодня нашу независимость сохранит только Ваша поддержка

Поддержать

Статьи

Страна
13.02.2026
16:00

Дейтонские соглашения: как «несовершенный мир» остановил войну… и законсервировал конфликт

Для Украины этот опыт важен не как модель для копирования, а как предупреждение о цене компромиссов, заключённых под давлением и без ясного понимания того, каким будет государство «после мира».
Страна
12.02.2026
17:00

Выборы во время войны, переговоры без результата и предел истощения РФ – политолог Константин Матвиенко

Сложно обеспечить голосование военнослужащих, участников боевых действий, внутренне перемещённых лиц. Технически это сделать очень непросто. А если это сложно технически, то и политически такие выборы будут проблемными.
Мир
11.02.2026
16:00

«Прием Украины в Евросоюз будет означать конец всему». Российские СМИ об Украине

Реальность такова, что мирный процесс сегодня находится в глубоком тупике и выхода из него в краткосрочной перспективе не просматривается.
Все статьи