Д.Шлемко: Я і ще вісім депутатів з фракції БЮТ були проти коаліції з Партією регіонів

«Я і ще вісім депутатів з фракції БЮТ були проти коаліції з Партією регіонів», - заявив сьогодні на прес-конференції в Івано-Франківську голова Івано-Франківської обласної організації партії «Батьківщина», народний депутат України від БЮТ Д.Шлемко.

Прес-конференція була присвячена невдалій спробі утворення коаліції між БЮТ і Партією регіонів, а також проекту нової Конституції України, яку оприлюднило «Дзеркало тижня».

«Єдина політична сила, яка у грудні 2004 року не голосувала за зміни до Конституції України 2004 року, - це був БЮТ. Ті зміни внесли хаос в правове поле держави, ми це нині відчуваємо на собі. І тепер, на передодні президентських виборів, постало питання внесення змін до Конституції. Було б дуже добре, якби після виборів держава почала жити за новою Конституцією. Щоб внести зміни потрібно 300 голосів. Без Партії регіонів 300 голосів не набереш. Тому ми пішли на вимушений крок, - підготовку спільного проекту змін до Конституції», - пояснив мотиви переговорів БЮТ і ПР Д.Шлемко.

«До 5 червня 2009 року переговори про формування коаліції велися тільки на рівні керівників фракцій і лідерів політичних сил. Вони з нами не спілкувалися на цю тему. Ми не знали на яких принципах планується формування коаліції. За таких умов я особисто і ще вісім депутатів, були проти утворення парламентської коаліції з Партією регіонів. Про це ми відверто заявили Ю.Тимошенко на її зустрічі з нами напередодні зборів фракції 5 липня».

Д.Шлемко розповів журналістам, що на зустрічі з членами БЮТ противниками коаліції з Партією регіонів «Тимошенко сказала, що у проекті Конституції немає положень про продовження повноважень парламенту до 2014 року, немає розділу про вибори президента в парламенті, немає статті про позбавлення ліцензії і заборону засобів масової інформації за дезінформацію. Як немає і інших одіозних змін, фактично фальшивок, які були привнесені штучно в даний проект Конституції для його дискредитації». Фактично суспільство так і не дочекалося офіційного оприлюднення цього проекту змін до Конституції і внесення його в парламент.

«Нині, на даному етапі повернення до переговорів з ПР, щодо змін до Конституції практично не можливе. Але конституційні зміни необхідні, бо без них неможливо буде навести порядок в країні, неможливо буде керувати країною новобраному президентові, хто б ним не став, чи Тимошенко чи Янукович», - підсумував Д.Шлемко.

Тому, за словами Шлемка, після президентських виборів нам слід очікувати повернення до проблеми змін у Конституцію, проблеми збору 300 голосів для її прийняття. А не можливість сформування коаліції під зміни до Конституції неодмінно призведе до розпуску парламенту новообраним президентом.

На конференції також був присутній і відповідав на питання народний депутат України від БЮТ В.Терен.

 

Раньше «ОстроВ» поддерживали грантодатели. Сегодня нашу независимость сохранит только Ваша поддержка

Поддержать

Статьи

Страна
29.01.2026
14:00

Фейковые победы российской армии, морская пехота под Покровском и энергетический кризис — Иван Ступак о планах РФ

...Это выглядит как постоянная попытка демонстрировать позитивные результаты. Потому что наверху их ждут. У них логика простая: ни дня без результата, ни дня без захвата.
Мир
28.01.2026
12:55

«Хотим максимально сохранить население Украины. Это очень ювелирная работа, здесь топором не помахаешь». Российские СМИ об Украине

Формально идет разговор только о выводе войск ВСУ с территории Донбасса, но никто не говорит о том, чтобы Киев официально признал Донбасс российской территорией.
Донбасс
25.01.2026
13:00

Искусство промолчать и мастерство не договаривать. Обзор СМИ оккупированного Донбасса

На минувшей неделе СМИ оккупированного Донбасса изо всех сил старались сгладить остроту некоторых свалившихся на "молодые республики" проблем. Она неприятность в неподконтрольном законной власти Дебальцево буквально прилетела с неба – город,...
Все статьи