Владу цементують справжні цементники. Огляд галицької преси


Цементування влади Януковича

Стрімке просування проектів Партії регіонів викликає в галичан не тільки подивування, але й надії на … падіння її рейтингу.

«Концентрація влади в руках однієї партійної групи сягнула небачених досі масштабів, - пише західноукраїнська газета «Експрес».

- Сьогодні влада сильна, як ніколи в історії України. Це правда…Як буле використана ця влада? Чи приведе таке рафінування влади потрібних реформ, а чи закінчиться згортанням демократичних свобод і примітивним авторитаризмом

Хтось каже, що того процесу боятися не варто. Мовляв це не лише концентрація влади, але й концентрація відповідальності. Якщо влада працюватиме погано, на чергових виборах люди дадуть їй оцінку і покажуть на двері.

Є такі хто не погоджуються із цією думкою. Вони кажуть, коли рейтинги влади погіршуватимуться, вона почне панікувати. І вдасться до стандартних у такому випадку кроків: вибори або відбуватимуться за якимось новими, дуже специфічними правилами, або буде спроба їх масштабно фальсифікувати.

Проблема в тому, що владу отримати й сконцентрувати можна і без великих труднощів. Але відмовитися від влади та передати її іншим без труднощів у пострадянських країнах без ускладнень чомусь не вдається».

Збільшення кількості «тушок» за рахунок головного цементника Західної України

Людиною тижня газета «Репортер» визнала відомого галицького політика Миколу Круця, прозваного журналістами «великим німим» за властивість патетично мовчати в присутності ЗМІ, депутата Верховної Ради України, що цього тижня став черговою «тушкою» в парламентській коаліції.

«Цей нашоукраїнець увійшов в правлячу коаліцію – тобто в одну кампанію до Партії Регіонів, Блоку Литвина, КПУ та перебіжчиків із БЮТу та «Нашої України, - пише газета.

- З партією Віктора Ющенка Миколу Круця пов’язували давні стосунки. У 2002 році він став народним депутатом від «Нашої України». У 2007 році, на позачергових виборах, керував штабом НУНС на Прикарпатті. Подейкували навіть, що у часи кучмізму Круць витримав тиск на власний бізнес з боку влади. Проте залишився вірним Ющенкові. Це було тоді…

До речі, про бізнес – певно, саме там собаку й зарито. Миколу Круця називають «королем українського цементу». Хто із прикарпатців хоча віддалік не бачив цементно-шиферного комбінату в Ямниці? А це тільки верхівка. Протягом 2007 року команда Круця сформувала власний холдинг - ТОВ «Івано-Франківськцемент-етерніт», придбавши кілька західноукраїнських підприємств – виробників будматеріалів.

Тож можливо, пан Микола хоче втримати бізнес на плаву чи навіть зазіхає на розширення. А як тут без підтримки влади? Адже він сам колись казав в одному інтерв’ю, «коли кажуть, що влада і бізнес мають бути розділені, то це неможливо». Перефразуємо – для бізнесу краще бути з тими, хто має владу».

Гаряча пора для батьків та абітурієнтів

Влада цього річ скоротила не тільки передвиборчу агітацію на місцевих виборах, але й терміни подання вступних документів в навчальні заклади.

«Деякі мамусі хвилюються більше за своїх чад і навіть спеціально під вступ оформили відпустки, щоб брати “штурмом” вузи вже 15 липня, - пише газета «Високий замок».

- Цього року термін подання документів скорочено – абітурієнтам “на все про все” дали два тижні – до 31 липня (раніше був місяць). А ті, хто матимуть творчі конкурси, повинні подати документи до 22 липня. Приймальні комісії готуються до більш напруженої роботи.

“Ми удвічі збільшили кількість аудиторій для прийому документів, до вступної кампанії задіяно 240 працівників університету і 140 спеціально навчених студентів, здебільшого природничих факультетів”, – каже відповідальний секретар приймальної комісії Львівського Університету імені Івана Франка Юрій Корчак.

У вступне полум’я додають жару батьки. Вже традиційно подавати документи абітурієнти ідуть разом із родичами. «Група підтримки» – мама, що вже геть спереживалася, молодша сестра, що хоче подивитися Львів, дядько, який колись закінчував цей вуз і ностальгує – добряче-таки заважає нормальній роботі…Формально присутність родини не потрібна – всі документи вступники оформляють самі. Та хіба схвильованій мамі це доведеш? Не дивно, що черги біля приймальних комісій розростаються у геометричній прогресії».Слова «Коломия не помия» у веселих коломийках втратили свою актуальність

В краю «Чермоша й Прута» проблеми забруднення навколишнього середовища не поступаються промисловому Сходу країни. Івано-Франківська газета «Галицький кореспондент» пише:

«Минулого тижня стали відомими результати перевірки, яку проводив у Коломийській виправній колонії №41, що в селі Товмачик, відділ екологічного контролю водних об'єктів, атмосферного повітря та поводження з відходами обласної екологічної інспекції. Екологи виявили у виправному закладі порушення природоохоронного законодавства, які полягали у відсутності дозволу на спецводокористування та у забрудненні притоки річки Прут неочищеними стічними водами. Інспектори склали протокол про адміністративне порушення, наклали штраф і підрахували, що довкіллю було завдано збитків на суму понад 600 тисяч гривень…

Усього за шість кілометрів від "зони", вниз за течією Прута, розташований водозабір міста Коломиї, який забезпечує питною водою мешканців райцентру.

Як розповів колишній начальник державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, а нині діяч природоохоронної громадської організації "Наш дім" Михайло Сірко, очисні споруди в Товмачику останнім часом не тільки не виконували своєї функції з очищення стоків, але й самі... забруднювали довкілля.

Екологи застерігають, що особливу небезпеку неочищені стоки "зони" в Товчмачику весь цей час, а особливо тепер, коли очисні споруди "полетіли" остаточно, становлять для водопостачання міста Коломиї. Лише за шість кілометрів нижче за течією Прута - русловий водозабір тутешнього водоканалу. І хоча коломийські комунальники запевняють, що вода до помешкань коломиян подається належної якості, інколи закрадаються сумніви».

Польське консульство не проти переїхати кудись зі Львова подалі…

Проблеми довкола польського посольства у Львові загострилися до краю.

«Генеральне консульство Польщі у Львові вимагає від української влади навести лад довкола територій дипломатичної установи, - пише газета «Високий замок», - і закликає місцеву владу до рішучих кроків задля захисту інтересів та безпеки своїх громадян, які виступають прохачами віз. Представники польської дипустанови вже неодноразово повідомляли правоохоронним органам та муніципальній владі про безлад на території довкола приміщень консульства, про шахрайства у чергах, а також створення штучних черг.

Під’їзні шляхи завантажені вагончиками, де надаються різного роду супутні послуги, а також людьми, які змушені стояти на проїзній частині, що створює небезпеку для їхнього життя. Щодня під приміщеннями Генконсульства простоюють сотні людей. При цьому немає біотуалетів і відсутні елементарні санітарно-гігієнічні норми, не кажучи вже про правопорядок на прилеглій території.

За повідомленням правоохоронців, за останні кілька місяців було затримано з десяток «кмітливців», які заробляють на тому, що продають місця в чергах. Але притягти їх до відповідальності неможливо, кажуть юристи, бо з точки зору кримінально-правової кваліфікації порушення немає: зазвичай продаж відбувається за згодою сторін і без жодного обману.

«Ми не можемо допустити перенесення візових відділів у Луцьк чи Вінницю, що може спровокувати негативну реакцію громадян чи акції протесту», - зазначив заступник губернатора Мирон Янків, чиновник із дипломатичним стажем».Огляд преси підготував Андрій Мева, «ОстроВ»Статьи

Мир
03.10.2023
08:28

«Означает ли это, что в январе-феврале все сразу на фронте и начнется?». Российские СМИ об Украине

Но люди не покидают Донецк, им нужны больницы, их дети должны ходить в школы, пусть даже в отдаленных районах города, да и убегать от обстрелов лучше по ровным дорогам. Вот и получается ситуация, давно описанная одной фразой «они бомбят – мы...
Донбасс
01.10.2023
20:49

Жителей "ДНР" и "ЛНР" неуклюже убеждали, как хорошо им живется в России. Обзор публикаций оккупированного Донбасса

На минувшей неделе СМИ оккупированного Донбасса всеми силами пытались имитировать всенародную радость по поводу годовщины российской аннексии части Донецкой и Луганской областей. Скажем честно, многочисленные "праздничные" новости и репортажи больше...
Страна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Жизнь в дымовой завесе и под звуки тревог

"До этого мы понимали, что живем в состоянии войны, что в любой момент могут прилететь ракеты, беспилотники, но это все казалось где-то там, далеко, в акватории Черного моря, на каких-то военных базах, аэродромах. А сейчас ракеты прилетели в самый...
Все статьи