Що насправді побачили у Львові експерти ЮНЕСКО? (Фото)



Архітектурні цінності міста Львова в 1998 році занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. До світової спадщини ввійшов історичний центр міста — 120 га та архітектурний ансамбль собору св. Юра. Крім цього, було визначено «буферну зону» в межах істричної частини Львова, яка становить близько 3000 га.


Надання статусу об'єктів Світової спадщини має на меті перш за все зберегти природні та культурні памятки, а також популяризувати їх серед туристів.

З 1 по 6 березня цього року експерти ЮНЕСКО здійснили візит до Львова з метою оцінки стану збереження ансамблю історичного центру Львова, повідомили кореспондента «ОстроВ» у прес-службі Львівської міськради. Звичайно, влада під час візиту намагалась показати експертами те, що зроблено, а не свої прорахунки і недопрацювання.

Підсумовуючи відвідини Львова представники ЮНЕСКО були стриманими у своїх висловлюваннях і пообіцяли все відобразити у своєму звіті. «Ми провели активні розмови з владою всіх рівнів. Відвідавши ряд об’єктів, ми маємо уявлення про стан речей. Все побачене ми відобразимо у нашому звіті», — сказав експерт ЮНЕСКО Петер Штрассер.

При цьому експерт Ганс Каспарі відзначив, що у Львові існують певні проблеми із збереженням культурної спадщини. «Я не вперше у Львові. 12 років тому я розглядав заявку на прийняття  Львова до культурної спадщини ЮНЕСКО і писав свою резолюцію стосовно цього…Коли я вперше сюди приїхав, то був надзвичайно захоплений красою цього міста і рівнем збереження непорушності пам’яток. Хоча при наступних візитах бачив, скільки проблем існує при збереженні такого скарбу», — сказав він.

Чим представники ЮНЕСКО одразу висловили незадоволення, так це встановленням пластикових вікон в історичній частині Львова. «Мені здається, що це невідповідно до історії міста. Цей процес має бути припинений», — сказав Ганс Каспарі. Також експерти зазначили, що міська влада повинна розробити чіткий план для інвесторів, в рамках якого вони повинні діяти. 

Водночас представники влади міста були доволі стриманими у своїх оцінках візиту. «Основним нашим завданням було показати об’єкти і ансамбль ЮНЕСКО. Нам було дуже важливо отримати рекомендації ЮНЕСКО, якими ми зможемо керуватися у нашій роботі», — сказала начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.

Що ж, поки експерти пишуть звіти, залишимо зацікавленим сторонам повідомлення про досягнення на царині збереження архітектурної спадщини Львова. А вашій увазі пропонуємо лише частину з того, що не могли не побачити експерти у Львові. Якщо, звичайно, чиновники їхні погляди не скеровували у «потрібному напрямку».

Олександр Сніжинський, «ОстроВ»

 Світова спадщина

 

 Будинок на бічній вулиці площі Ринок

 Чудово поєднані кольори фасаду і першого поверху. Неподалік площі Ринок

Неподалік площі Ринок

Ось чому експерти були незадоволені встановленням пластикових вікон

 Вулиця Руська

 Серце міста — площа Ринок

 Площа Ринок

Вхід в «Просвіту» на площі Ринок

 «Унікальна колекція» — шукайте біля Ратуші

 Площа Ринок

 Вид з площі Міцкевича. Тут колись стояв будинок-пам’ятка

 Будівля на вул.Валовій щодо якої у експертів мали б виникнути запитання

Основне «досягнення» — банк-гігант на площі Міцкевича, який «чудово» вписується в історичний ареал

Статьи

Страна
27.04.2024
09:00

Театр во время войны: восстановление и новые сцены

Как театры, несмотря на все трудности, работают, гастролируют и создают новые сценические площадки, рассказываем в материале.
Донецк
26.04.2024
16:00

Восстановление Донетчины: пока даже не в проекте, но...

Отношения власти и общественности никогда не были исключительно конструктивными, в Донецкой области в частности, прежде всего, из-за взаимного недоверия, нехватки опыта, несовпадения представлений о сотрудничестве и просто нежелания власти быть...
Страна
26.04.2024
10:51

Украинский металл: кажется, есть надежда

"Производственные результаты по итогам года могли быть выше, если бы импортная продукция из Китая не заходила в больших объемах на отечественный рынок, особенно когда в Украине производятся аналоги".
Все статьи