На Прикарпатті дали старт кримінальним розборкам?






Поверненням бурхливих дев’яностих вже встигли охрестити окремі мас-медіа події, що сталися 19 лютого у прикарпатській Надвірній.

Нагадаю, в цей день, близько 13.00 години невідомі особи розстріляли з вогнепальної зброї 45-річного місцевого бізнесмена Володимира Олійника. Як повідомили у прес-службі УМВС в Івано-Франківській області постріли пролунали саме тоді, коли потерпілий перебував за кермом свого авто – джипа «Лексус» чорного кольору. Очевидці додають: бізнесмен саме відправив охоронця до місцевої ЗОШ № 3 зустріти доньку після навчання, коли було скоєно кілька пострілів (називають цифри від 3 до 7). Потерпілого доставили до Надвірнянської центральної районної лікарні, де від отриманих поранень він помер. Рани голови виявились несумісними з життям. З метою захоплення злочинців «по гарячих слідах», органами внутрішніх справ було оголошено план «Перехват», який було скасовано в цей же день близько 19.00 години.

За даними джерел у правоохорнних органах, зловмисники стріляли зі зброї з глушником із автомобіля ВАЗ 2109 сірого кольору з затемненим склом. Автомобіль невдовзі було знайдено співробітниками міліції на околиці міста, що може свідчити про те, що працювали професійні кілери. Співробітники міліції також знайшли на місці злочину стріляні гільзи. Поговорюють, начебто то гільзи від патронів до пістолета «Браунінг» (хоча точних даних з даного приводу немає), використання якого криміналітетом на теренах пострадянського простору є досить рідкісним явищем.

Органи МВС не поспішають коментувати вказаний злочин, обмежуються стандартними штампами, на кшталт «порушено кримінальну справу, триває слідство, проводяться оперативно-розшукові та слідчі дії…» Стосовно можливих версій щодо мотивів скоєння злочину та причетних осіб – мовчання. Зрештою, це і правильно. Зайвий розголос такої інформації не сприяє встановленню винних.

 

Відомо, що у 2007 році, будучи генеральним директором торгового дому «Горгани», загиблий мав конфлікт з власником  ТзОВ "Торговий сервіс", яке орендувало ринок, Ігорем Халамендою, депутатом Івано-Франкіської міської ради від Партії регіонів. Тоді виконком Івано-Франківської міськради вирішив передати ТД «Горгани» право оренди продуктового ринку на тій підставі, що В.Олійник пообіцяв платити вдесятеро більше, ніж І.Халаменда. Розв’язка історії вилилася у криваву драму: 29 квітня 2007 року невідомий стріляв у І.Халаменду з пістолета. Бізнесмена було поранено, на щастя не на смерть. Окремі представники Партії регіонів, до якої належав власник «Торгового сервісу» тоді поспішили пов’язати інцидент з переділом ринку (ринок до речі таки було віддано в оренду В.Олійнику і лише подальше рішення Господарського суду щодо визнання договору між Івано-Франківським міськвиконкомом і ТД «Горгани» не чинним і повернуло його старому орендарю). А депутат Івано-Франківської міськради від Партії регіонів Ігор Дутка в інтерв’ю сайту "ОстроВвисловив підозри щодо причетності міського голови В.Анушкевичуса до замаху 2007 замаху на І.Халаменду.

 

Ці обставини тоді дуже налякали В.Олійника. Він завів собі приватних охоронців і, як писало інтернет-видання Pravda.if.ua  тримав біля себе фотографії десятка осіб, які, як він вважав, належали до близького оточення І.Халаменди і могли становити загрозу.

 

Втім, у Надвірній схильні вбачати причини вбивства В.Олійника у його нафтовому бізнесі. Відомо, що загиблий активно співпрацював у даній сфері з відомим нафтовим магнатом, власником футбольного клубу «Карпати» Петром Димінським, мером м.Калуша Ігорем Насаликом та львівським олігархом Богданом Копитком, якого у м. Львові вважають другою людиною після мера «міста Лева» Андрія Садового і щодо якого ще два з половиною роки тому ходили чутки про «кривавий слід» підконтрольних йому структур. В.Олійнику належала частка у ТзОВ «Галнафта». Крім того, за деякими даними, він мав пакет акцій ВАТ «Укнафта». В даному контексті випливає і можливий іноземний слід злочину. Відомо, що підконтрольне В.Олійнику підприємство "Укрзахід-ЦДУПЕК" тісно пов’язане з Федеральним агентством енергетики Російської Федерації.

Менш ймовірною є політична версія вбивства підприємця. Активістом жодної з політичних партій загиблий не був. Проте, співчуваючи представникам національно-демократичного табору, в листопаді-грудні 2004 року фінансував виїзд прихильників Віктора Ющенка до м. Києва для участі у «помаранчевій» революції.  На парламентських виборах 2006 року був у списку кандидатів у народні депутати креатури П.Димінського – проетку «Еко+25», який, проте до Верховної Ради не пройшов і взагалі проіснував недовго. На минулих президентських виборах підтримував, в тому числі і матеріально, кампанію Блоку Юлії Тимошенко.

Як стало відомо, в Надвірній побутує інформація, втім офіційно не підтверджена, що протягом останнього тижня Володимир Олійник у стані депресії, зловживав алкоголем, що наштовхує на думку про його обізнаність щодо можливих загроз його життю та здоров’ю.

Хочеться сподіватись, що даний злочин не покладе початок новим кримінальним розборкам на Прикарпатті.

 

Ярема Ясінський, «ОстроВ”

 

Статьи

Луганск
07.12.2024
13:43

"Мне пенсию Зеленский платит. Точнее Америка". Луганский дневник

Жить честно можно, но тяжело. Особенно, когда рядом с тобой пенсионеры тратят вот так легко и не считая. 
Страна
06.12.2024
10:46

Возвращение на оккупированные территории: реальные истории и мотивы

"Возвращение граждан Украины на оккупированные территории не входит в планы оккупантов, им не нужны там люди, имеющие историческую память (то есть могут сравнивать, как там было при Украине)".
Страна
04.12.2024
23:55

“Управление отходами начинают не с сортировки”. Об одной из реформ на пути в ЕС, о которой никто не говорит

Доля переработки отходов в Украине – около 10 процентов, остальное идет на мусорные полигоны, подавляющее большинство из них – нелегальные. В странах Европейского Союза – примерно наоборот: около 90 отходов перерабатываются, только небольшую долю из...
Все статьи