Які завдання вирішує JavaScript програміст

Javascript — це одна з найпопулярніших мов програмування. Її основна сфера застосування — веброзробка. На JS пишуть скрипти для сайтів і веб-додатків. Цю мову також використовують для розробки мобільних і десктопних додатків, програмування обладнання і навіть побутової техніки.

Що потрібно знати про вивчення JavaScript

У плані вивчення JavaScript вважається однією з найпростіших мов програмування. Вона лише трохи складніша, ніж Python, яка вважається найпростішою мовою програмування у світі. Щоб почати вивчати JS, не потрібна якась спеціальна підготовка. У цієї мови досить низький поріг входження.

Незважаючи на простоту, вивчення JS займе 8-12 місяців. Чому так довго? По-перше, Javascript зазвичай використовують у зв'язці з HTML і CSS. Вони не є мовами програмування, але використовуються для розроблення користувацької частини сайтів і веб-додатків. Щоб вивчити основи HTML і CSS, потрібно як мінімум 2 місяці. 

По-друге, JavaScript не можна назвати інтуїтивно зрозумілим. Доведеться досить довго розбиратися в синтаксисі, вивчити основні концепції та механізми. Теоретичні знання — це обов'язкова база. Але щоб почати програмувати на JavaScript, потрібно ще й досить багато практики. 

Перспективи JavaScript-розробника

Чи варте вивчення витрачених зусиль? Так, варте, адже розробник JavaScript непогано заробляє. Наприклад, фрилансери на біржі Freelancehunt https://freelancehunt.com/ua/freelancers/programuvannya/javascript беруть за 1 годину роботи від 100 до 800 грн. Ціна залежить від кваліфікації та досвіду програміста, а також від складності проєкту. 

Освоївши JavaScript, програміст зможе займатися:

  • Frontend-розробкою, а саме, створенням клієнтської частини вебдодатків і сайтів.
  • Backend-розробкою. Для роботи з серверною частиною сайту зазвичай застосовується платформа Node.js.
  • Створенням різних типів програм для ПК. Наприклад, JavaScript використовували для розробки Microsoft і OpenOffice, а також для створення програм пакета Adobe.
  • Розробленням мобільних додатків для Android та iOS. Крім чистого JavaScript для цих завдань потрібно вивчити бібліотеку React Native.

Судячи з прогнозів, сфери застосування JavaScript розширюватимуться, а отже, професія JS-розробника ще довго залишиться потрібною. 

Чи варто самому пробувати виконати завдання на JavaScript або краще звернутися до програміста

На просторах інтернету маса готових інструкцій з виконання того чи іншого завдання на JavaScript. Багато з цих гайдів створено спеціально для людей, які не розуміються на програмуванні. Чи варто користуватися такими інструкціями? З одного боку вони виглядають дуже привабливо. Адже вам не потрібно знати програмування, щоб розв'язати якусь задачу, а достатньо лише подивитися відео на YouTube. Швидко, просто й економно. 

Але у цього варіанта є величезні підводні камені:

  1. Готове рішення підійде лише в тому разі, якщо воно на 100% збігатиметься з вашим завданням. Адже щоб код працював правильно, потрібно враховувати масу нюансів. Без знання мови програмування це просто не вийде зробити.
  2. Ви не зможете оцінити якість коду і не побачите помилок. Якщо код працює, це ще не означає, що він правильно написаний. Хороший код має відповідати певним вимогам і правилам з офіційної документації JavaScript. Якщо код неякісний, з'являтимуться помилки та неполадки в роботі, з якими не вийде впоратися самостійно.

Щоб уникнути можливих проблем, краще відразу звернутися до програміста. Фахівець розв'яже ваше завдання швидко і якісно, тому код не доведеться переробляти.

Якщо ви хочете заощадити, обирайте фриланс, а не IT-компанію або вебстудію. Як правило, розцінки у фрилансерів набагато нижчі. На фриланс-біржах можна знайти хороших виконавців для проєктів із будь-яким бюджетом.

Статті

Світ
07.05.2024
09:09

«Війну на виснаження Росії не виграти». Російські ЗМІ про Україну

"Британці справді пишаються, що задають певні тренди в українській кризі, скеровують Україну на антиросійський шлях, утримуючи її на ньому, і залишаються лідерами у фінансуванні Києва разом зі США та ФРН.
Донбас
05.05.2024
19:32

«Золоті яйця нашої еліти все міцніше стискалися твердою рукою ляльководів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу напружено працювали в режимі фабрики фейків. Велика кількість публікацій була присвячена трагедії 2-го травня 2014 року в Будинку профспілок в Одесі. Місцева пропаганда традиційно брехливо розповідала про ті...
Країна
04.05.2024
10:00

Мобілізація в Криму: заманюють грошима та безкоштовною землею

З 20 квітня окупанти в Криму розпочали більш активну мобілізацію чоловіків для війни проти України. Зокрема, на території півострова працюють мобільні мобілізаційні бригади, які розміщуються у публічних місцях
Всі статті