Як правильно зберігати алкогольні напої

Зберігання алкоголю - це мистецтво, що вимагає знань і уваги до деталей. Адже кожен вид алкоголю має свої особливості, які необхідно враховувати, щоб зберегти його смак і аромат. Наприклад, вино вимагає певної температури і вологості, в той час як горілка може зберігатися при кімнатній температурі.

Правильне зберігання алкоголю має величезне значення. По-перше, це впливає на якість напою. Неправильне зберігання може призвести до погіршення смаку, зміни кольору і навіть до псування напою. По-друге, це важливо для безпеки. Деякі алкогольні напої, особливо міцні, можуть стати небезпечними при неправильному зберіганні.

Основні принципи зберігання алкогольних напоїв

  • Температура зберігання

Температура - один із ключових чинників, що впливають на якість алкогольного напою. Вино, наприклад, віддає перевагу прохолодному місцю, ідеально підходить температура від 10 до 15 градусів Цельсія. Міцні спиртні напої, такі як віскі або горілка, можуть зберігатися за кімнатної температури, але важливо уникати різких коливань температури.

  • Вологість і вентиляція

Вологість також відіграє важливу роль, особливо під час зберігання вина. Занадто низька вологість може призвести до висихання пробки, що дасть змогу повітрю проникнути в пляшку і зіпсувати вино. Ідеальна вологість для зберігання вина становить близько 70%. Вентиляція також важлива, щоб запобігти утворенню цвілі або неприємних запахів, які можуть проникнути в напій.

  • Освітлення

Алкогольні напої, особливо вино, чутливі до світла, особливо до прямих сонячних променів. Ультрафіолетове випромінювання може спричинити окислення та погіршити смак напою. Тому найкраще зберігати алкоголь у темному місці або в спеціальному холодильнику для вина із захистом від UV-випромінювання.

  • Положення пляшки

Положення пляшки також має значення. Вино з корком краще зберігати горизонтально, щоб корок був постійно в контакті з вином і не висихав. Однак це не стосується вин із гвинтовою кришкою або міцних алкогольних напоїв - їх можна зберігати вертикально.

Зберігання різних видів алкоголю

Тепер, коли ми розібралися з основними принципами зберігання алкогольних напоїв, давайте перейдемо до більш конкретних рекомендацій. Адже кожен вид алкоголю має свої особливості, які необхідно враховувати під час його зберігання.

  • Зберігання вина

Вино - це, мабуть, найвимогливіший до умов зберігання алкогольний напій. Ідеальна температура для зберігання вина - від 10 до 15 градусів Цельсія, а вологість має бути близько 70%. Вино слід зберігати в горизонтальному положенні, щоб корок не висихав. Уникайте прямого сонячного світла і сильних запахів, які можуть проникнути через корок.

  • Зберігання пива

Пиво віддає перевагу прохолодному і темному місцю. Ідеальна температура для більшості сортів пива - від 4 до 7 градусів Цельсія. Пиво в пляшках із корком, як і вино, слід зберігати горизонтально.

  • Зберігання горілки

Горілка - це міцний алкогольний напій, який можна зберігати за кімнатної температури. Однак важливо уникати різких коливань температури. Горілку слід зберігати у вертикальному положенні в темному місці.

  • Зберігання віскі та інших міцних спиртних напоїв

Віскі, коньяк, ром та інші міцні спиртні напої також можна зберігати за кімнатної температури. Вони не такі чутливі до світла, як вино або пиво, але все ж віддають перевагу темному місцю. Ці напої слід зберігати у вертикальному положенні, щоб алкоголь не контактував із корком і не руйнував його.

  • Зберігання лікерів і настоянок

Лікери та настоянки, як правило, містять цукор, тому їх слід зберігати в прохолодному місці, щоб уникнути кристалізації цукру. Як і інші міцні спиртні напої, їх слід зберігати у вертикальному положенні в темному місці.

Терміни зберігання відкритих пляшок

Після відкриття пляшки терміни зберігання алкогольних напоїв значно скорочуються. Відкрите вино, залежно від типу, можна зберігати від 3 до 5 днів, якщо його правильно закупорити і зберігати в холодильнику. Відкриті пляшки з міцними спиртними напоями, такими як віскі або горілка, зберігають свої властивості довше - до кількох місяців, але їх також слід закупорювати і зберігати в прохолодному місці. Пиво після відкриття найкраще вжити протягом 24 годин.

Терміни зберігання закритих пляшок

Терміни зберігання закритих пляшок значно довші. Біле вино можна зберігати від 1 до 2 років, червоне вино - від 2 до 3 років, а деякі види вина, призначені для витримки, можуть зберігатися і десятиліттями. Міцні спиртні напої, такі як віскі, горілка або ром, за умови правильного зберігання можуть зберігати свої властивості протягом багатьох років. Пиво, залежно від сорту, зазвичай зберігається від 3 до 6 місяців, але деякі види пива, як-от ель або стаут, можуть витримувати і кілька років.

Пам'ятайте, що ці терміни є приблизними і можуть варіюватися залежно від конкретного напою та умов зберігання.

Зберігання алкоголю в домашніх умовах

Вибір місця для зберігання алкоголю в домашніх умовах залежить від багатьох чинників, включно з типом напою, доступним простором і кліматичними умовами у вашому регіоні. Загалом, відповідним місцем може бути прохолодна, темна шафа або підвал. Якщо ви регулярно вживаєте вино, можливо, варто розглянути придбання спеціального холодильника для вина, який забезпечує оптимальні умови для його зберігання.

Поради щодо організації простору

Під час організації простору для зберігання алкоголю важливо врахувати кілька ключових моментів. По-перше, переконайтеся, що пляшки не піддаються вібрації, яка може прискорити окислення напою. По-друге, розташуйте пляшки так, щоб було легко отримати доступ до потрібного напою без необхідності переставляти інші пляшки. По-третє, якщо можливо, зберігайте різні види алкоголю окремо, щоб уникнути змішування запахів.

Якщо ви зберігаєте вино, пам'ятайте про необхідність укладати пляшки горизонтально, щоб корок був вологим. Міцні спиртні напої, навпаки, краще зберігати вертикально, щоб алкоголь не вступав у контакт із корком і не руйнував його.

За матеріалами - https://pshenichna-sleza.top/ 

Статті

Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Світ
20.09.2023
12:00

“Росія виробляє тепер більше боєприпасів, ніж Сполучені Штати і Європа.” Огляд Західних медіа

“Лідери національної безпеки Тайваню попереджають, що зменшення допомоги США Україні збільшить занепокоєність Тайваню мірою американської рішучості. Все менша частка населення острова вірить, що США відправлять війська у випадку війни"
Світ
19.09.2023
10:37

«Похабний мир з Укрорейхом є незмивним гріхом». Російські ЗМІ про Україну

"Православний християнин у російській владі, прочитавши цю книгу, повинен зрозуміти, що паскудний мир з Укрорейхом є страшним гріхом, сприяння йому прирікає Православ'я в Колисці Хрещення Русі на знищення"
Всі статті