Відкриття ЛГБТ-наукової фантастики в Україні: історія боротьби за оригінальність 'На Марс'

В Дніпрі відбулася чергова презентація визначного науково-фантастичного ЛГБТ-роману "На Марс" від Райана Рінера. Читачі повинні знати про існування підробленої версії від російського автора Максімова, який привласнив собі назву, як повідомляють новини Дніпра – DT.

Сучасний світ постійно розвивається, але боротьба з гомофобією та за права ЛГБТ спільноти залишається актуальною. Роман "На Марс" Райана Ріенера відображає цю боротьбу, показуючи, як ЛГБТ-персонажі впливають на суспільство. Водночас російський автор скопіював назву для своєї книги, і це широко обговорюється у Дніпрі.

Чому ця книга цікава?

Роман є унікальним з кількох причин. Він не тільки перша ЛГБТ-наукова фантастика в Україні, але й детально описує колонізацію Марса. Головний герой — квір-персонаж, історія якого переплітається з науково-фантастичними елементами.

Роман може зацікавити як шанувальників квір-літератури, так і любителів космічної наукової фантастики.

Райан Ріенер, родом з Нікополя, зіткнувся з багатьма викликами, бути відкритим геєм у консервативному суспільстві. Його творчий шлях ускладнювався ще й використанням його ідей іншими авторами, зокрема російським блогером Максом Максімовим.

Скандальна російська підробка

Максімов, використовуючи ідею освоєння Марса та назву оригіналу, створив свою версію книги. На жаль, українське видавництво "Форс" підтримало цю практику, видавши підроблену версію та інвестувавши у переклад. Цей вчинок викликає занепокоєння щодо поваги до авторських прав та моральних норм у видавничій індустрії.

Ця історія нагадує нам про важливість підтримки автентичних творів та авторів, які відображають реальність та мають сміливість говорити про важливі теми. Справжній "На Марс" Райана Ріенера - це не просто книга, а відображення боротьби за права та різноманітність у сучасному світі.

Де знайти оригінал?

Щоб підтримати автора та отримати оригінальний досвід читання, відвідайте презентації "На Марс" у Дніпрі (кав'ярня Tanoshi Chill Zone за адресою вулиця Святослава Хороброго, 25) та Києві. Найближчі заходи відбудуться у Tanoshi Event у Менора-центрі 26 листопада (який вже відбувся) та на Kyiv Book Weekends з 8 по 10 грудня у МВЦ (Азійська зона)

Статті

Донбас
13.07.2025
17:27

Пропагандисти красиво брешуть, що вбитий росіянами регіон повертається до життя. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу активно імітували процес відродження життя на руїнах "звільнених" російськими окупантами територіях, видавали бажане за дійсне і цитували місцевих жителів, які дякували Росії за те, що "жити стало цікавіше,...
Світ
09.07.2025
14:00

«Уявіть, якщо таліби теж захочуть на СВО». Російські ЗМІ про Україну

Можливо, Трамп думав, що зараз він махне чарівною паличкою і все - війська встануть, почнуться мирні переговори. Але реальність така, що якщо так станеться, то відразу ж почнеться накачування України новим озброєнням для продовження війни.
Луганськ
08.07.2025
15:00

«На їхньому фоні ми – вимираючий вид». Луганський щоденник

Багато неруських. Ми не звикли до такого. Торгують до упору, до темноти. Наші ні, не так, наші себе бережуть. А ці спритні, двожильні. У них не болить. Вони можуть по 12 годин на ногах бути, посміхатися. Їм родину годувати, квартиру сплачувати,...
Всі статті