Що таке Чорна п'ятниця

Чорна п'ятниця - свято, що походить із Сполучених Штатів Америки, корені якого сягають в далекий XIX століття. Світову популярність цей день здобув ближче до 90-х років XX століття, і сьогодні, у 2023 році, його святкують у більшості країн планети. Чорна п'ятниця - це день знижок і розпродажів, які організовують абсолютно всі, від мережевих магазинів до вуличних продавців. Детальніше про історію свята та його особливості ми розглянемо в цій статті.

Все, що потрібно знати про Чорну п'ятницю

Чорна п'ятниця проводиться одразу після Дня Подяки - одного з головних сімейних свят в США. За календарем, Black Friday 2023 року припадає на 24 листопада. Назву дня розпродажів пояснюють по-різному:

  1. Перша версія пов'язана з звичкою бухгалтерів у минулому столітті позначати убуткові дні червоним кольором, а прибуткові (а п'ятниця завжди була такою) - чорним.
  2. Друга (і більш поширена легенда) стверджує, що назву дня вигадали жителі Філадельфії, які були незадоволені величезними чергами і толпами на вулицях у цей день.

Чорна п'ятниця - свято радісне і довгоочікуване для мільйонів людей по всій планеті. Продавці у цей день отримують можливість продати як можна більше товарів і познайомитися з новими клієнтами. Дистриб'ютори розвивають у покупців лояльність до бренду, постачаючи його реалізаторам за зниженою ціною. Вигода звичайних громадян зрозуміла: вони покидають лавки, купуючи різні товари, від навушників до холодильників, зі знижками до 90%! Спочатку Чорна п'ятниця була популярна лише серед роздрібних торговців і в основному на споживчих товарах. Сьогодні обмежень не існує: ви можете купити зі знижкою у Чорну п'ятницю будь-що, наприклад:

  1. Туристичні ваучери;
  2. Сертифікати на навчання;
  3. Побутову техніку та електроніку;
  4. Продукти харчування та елітний алкоголь;
  5. Відвідування розважальних заходів;
  6. Послуги галузі краси;
  7. Та багато іншого.

Де проводиться Чорна п'ятниця? Свято охопило практично всі офлайн та онлайн магазини, тому ви можете робити замовлення, не вставаючи з ліжка. Головне - заздалегідь вивчіть вигідні пропозиції від перевірених інтернет-магазинів, які публікують анонси майбутніх знижок і навіть розкривають, які саме товари подешевшають у день "Х". Будьте уважні, не зволікайте з покупками, і тоді Чорна п'ятниця точно запам'ятається вам!

Статті

Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Всі статті