Подарункові ікони — художній твір чи святиня

Ікона — дарунок, який треба вибирати ретельно, з думками про важливу для вас людину, для якої вона призначається. Завдяки тому, що православні ікони не лише гарні, а й наповнені глибоким духовним змістом, вони здатні на роки закарбувати в пам’яті момент дарування, надати йому урочистості, прокласти невидимий місток єднання між дарувальником і обдаровуваним, без слів передаючи турботу, любов, вдячність та інші почуття, якими наповнене ваше серце.

Чим ікона відрізняється від картини

Існує визначена система канонів, якій має відповідати іконописний образ і яка відрізняє його від релігійного живопису. Якщо ви хочете купити ікону в подарунок, слід розуміти, що виділяють дві категорії відмінностей між іконою і портретом — богословські та стилістичні.

З точки зору богослов’я в іконах завжди втілено сюжет зі Святого Письма без емоцій, а картина відображає задум автора, є демонстрацією його фантазії, творчої майстерності та сприйняття зображеного. Щоб іще більше абстрагувати іконопис, автори його не підписують, бо ікона Ісуса Христа, як і будь-яка інша, призначена для спілкування людини з духовною сутністю, а не з художником.

Ікони пишуть у техніках, які вимагають суворого дотримання, а картини — у дусі та стилістиці певного часу. Православні ікони виконані в афонському, візантійському чи старослов’янському стилі. Для кожного з них характерний аскетизм зображення, який надає йому духовної глибини. Такий іконопис в Україні називають «образами», що є перекладом давньогрецького слова «ікона».

Ікона Божої Матері, як і інші образи православ’я, вирізняється умовністю зображення, не має розмежування предметів переднього та заднього плану. Вона покликана передавати духовну ідею кожною деталлю. А в картині важливі гармонія і пряма перспектива зображення простору.

Символізм ікон прихований навіть у використаних кольорах, які мають створювати враження, ніби святий образ наповнений світлом, що огортає глядача, тому на іконах також ніколи не малюють тіней.

На які свята можна дарувати ікони

Київ, як одна з духовних скарбниць православного християнства, наповнений образами, написаними в кращих релігійних традиціях. Купити ікону на https://fama.ua/uk/podarki/ikony чи в іншому магазині подарунків тут нескладно, треба лише визначитися, яку саме.

Залежно від приводу для святкування дарують різні ікони:

  • на день народження — іменну ікону чи янгола-охоронця;
  • на весілля чи вінчання — «Святе сімейство» або «вінчальну пару», де образом Діви Марії може бути Володимирська чи Казанська Божа Матір;
  • на новосілля — захисні образи Богородиці, серед яких ікона Семистрільна, Покрова.

Ікона, подарована від душі, буде доречною на кожному святі. А якщо хочете висловити особливе ставлення до людини, вибирайте ексклюзивні ікони з неординарним декором або колекційністаровинні образи.

Статті

Світ
16.04.2024
09:07

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті