НБУ пропонує встановити граничну суму кредитної ставки: що відомо?

Національний банк пропонує внести зміни до Закону "Про споживче кредитування". Зокрема, встановити граничні розміри відсоткових ставок за споживчими кредитами в МФО України. Про це заявили на сайті Національного банку. Що зміниться для позичальників, якщо зміни набудуть чинності? Розглядаємо далі у статті.

Кількість незакритих кредитів зростає: так, у 2022 році їхня кількість сягнула 38%. Це поглиблює проблему і можливість отримувати онлайн кредит без відмови сразу на карту. Ставка за такими кредитами в середньому сягає 1500% річних. Саме тому Нацбанк ініціював внесення змін до Закону "Про споживче кредитування".

Зокрема, пропонується:

  1. Встановити граничні розміри процентних ставок. Максимальний розмір реальної денної відсоткової ставки не повинен перевищувати суму в розрахунку 0,8% на день. Сьогодні це значення становить у середньому 2,5%;
  2. зменшити надмірне боргове навантаження на одного споживача. Для цього пропонується надати Національному банку право встановлювати мінімальні вимоги до процесу перевірки кредитоспроможності позичальника. Оскільки на сьогодні окремі фінансові компанії не мають подібних вимог, оцінка кредитоспроможності позичальника практично не здійснюється;
  3. запровадити додаткові штрафні санкції за порушення встановлених вимог, оскільки правила без відповідальності за їх порушення зазвичай не діють.

Нагадаємо, Мінреінтеграції разом з НБУ розробили законодавчі ініціативи, які передбачають полегшення умов погашення окремих видів споживчих кредитів. Йдеться про законопроєкти 9051 і 9052, які парламент уже підтримав у першому читанні.

Ними спрощуються умови погашення кредитів для внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на уражених війною територіях.

Так, для цих категорій пропонується запровадити механізм обов'язкової 

реструктуризації.

Також буде встановлено заборону на прострочену заборгованість кредитору та колекторській компанії на період воєнного стану та протягом 30 днів після нього.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті