НБУ пропонує встановити граничну суму кредитної ставки: що відомо?

Національний банк пропонує внести зміни до Закону "Про споживче кредитування". Зокрема, встановити граничні розміри відсоткових ставок за споживчими кредитами в МФО України. Про це заявили на сайті Національного банку. Що зміниться для позичальників, якщо зміни набудуть чинності? Розглядаємо далі у статті.

Кількість незакритих кредитів зростає: так, у 2022 році їхня кількість сягнула 38%. Це поглиблює проблему і можливість отримувати онлайн кредит без відмови сразу на карту. Ставка за такими кредитами в середньому сягає 1500% річних. Саме тому Нацбанк ініціював внесення змін до Закону "Про споживче кредитування".

Зокрема, пропонується:

  1. Встановити граничні розміри процентних ставок. Максимальний розмір реальної денної відсоткової ставки не повинен перевищувати суму в розрахунку 0,8% на день. Сьогодні це значення становить у середньому 2,5%;
  2. зменшити надмірне боргове навантаження на одного споживача. Для цього пропонується надати Національному банку право встановлювати мінімальні вимоги до процесу перевірки кредитоспроможності позичальника. Оскільки на сьогодні окремі фінансові компанії не мають подібних вимог, оцінка кредитоспроможності позичальника практично не здійснюється;
  3. запровадити додаткові штрафні санкції за порушення встановлених вимог, оскільки правила без відповідальності за їх порушення зазвичай не діють.

Нагадаємо, Мінреінтеграції разом з НБУ розробили законодавчі ініціативи, які передбачають полегшення умов погашення окремих видів споживчих кредитів. Йдеться про законопроєкти 9051 і 9052, які парламент уже підтримав у першому читанні.

Ними спрощуються умови погашення кредитів для внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на уражених війною територіях.

Так, для цих категорій пропонується запровадити механізм обов'язкової 

реструктуризації.

Також буде встановлено заборону на прострочену заборгованість кредитору та колекторській компанії на період воєнного стану та протягом 30 днів після нього.

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті