Коли пробіотики потрібні для профілактики: огляд

До пробіотиків належать бактерії, користь яких для організму людини доведена. Частіше як засоби їх випускають у вигляді дієтичних добавок, набагато рідше — у вигляді лікарських засобів. Замовити пробіотики ви можете за посиланням https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/probiotiki на сайті медичної інформаційної системи apteka911. Проте коли організм реально потребує допомоги сторонніх мікроорганізмів?

Задачі пробіотиків

Мікрофлора людини — це унікальне й неповторне середовище. Її часто порівнюють з відбитком пальців або візерунком на райдужній оболонці ока. Декілька функцій пробіотиків, коли вони потрапляють у кишківник:

  • боротьба з патогенними бактеріями;
  • створення захисних бар’єрів на стінках кишківника;
  • забезпечення умов для природнього створення мікрофлори.

Тож коли людина приймає пробіотики у їжу, вона відчуває їхній ефект майже одразу. Однак накопичувального результату немає. Якщо одразу після останнього приймання ліків повертаються старі проблеми, це означає, що власна мікрофлора ще не відновилась.

Як комплексно покращити стан кишківника?

Профілактика мікрофлори передбачає оновлення всього складу бактерій у кишківнику. Нормальний результат можливий лише за умови комплексного підходу:

  • регулярне й повноцінне харчування, що включає рослинну й кисломолочну їжу;
  • фізична активність та покращення неспецифічного імунітету.

Ці речі пов’язані між собою. До того ж при прийманні пробіотиків паралельно укріплюється імунна система. Деякі її клітини утворюються та розвиваються саме у ШКТ. Тож профілактичний ефект від дієтичних добавок з пробіотиками можливий лише при всебічному підході.

Коли профілактика — це необхідність?

Профілактичне приймання пробіотиків необхідне, якщо у вас є проблеми з ШКТ. Це потрібно при довгих хронічних захворюваннях, частому вживанні антибіотиків, профілактиці алергічних реакцій.

Приймати пробіотики треба додатково, коли страждає ШКТ або є негативні наслідки для нього. Додають до їжі їх і при надмірній чутливості до харчових компонентів.

Статті

Країна
24.03.2023
13:58

Переключення Кропачова: з вугілля на логістику

Віталій Кропачов, який вважався за Порошенка «смотрящим над вуглепромом», з традиційної для нього вугільної сфери переключається на логістику. Купівлю Білгород-Дністровського морського торговельного порту слід вважати досить ризикованою інвестицією...
Країна
23.03.2023
10:00

Візит Путіна до Криму та нові атаки безпілотників: місцеві не розуміють, що це було

Місцевих жителів здивувало, що російський президент жодного слова не сказав про війну чи безпеку в регіоні. Більше того, Путін в принципі не зробив жодної заяви та не провів жодної наради в окупованому Криму.
Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Всі статті