Експерти розповіли, де в Україні можна розрахуватися криптою за товари та послуги

Більшість знає та розуміє криптовалюту, як інструмент для інвестицій та торгівлі. Якщо ще зовсім недавно криптою тільки торгували, заробляючи на коливанні курсу, то сьогодні це повноцінний платіжний інструмент. Експерти ринку розповіли, за які покупки в Україні можна розрахуватись криптовалютою.

Хто приймає оплату криптовалютою

За даними дослідження аналітичної фірми Chainalysis, Україна входить в трійку світових лідерів за обсягами використання криптовалют. Криптою володіє близько 6 мільйонів українців З кожним роком біржі криптовалют стають все популярнішими, а цифрові валюти все більше інтегруються в українську фінансову систему. Цьому сприяє також підписаний у квітні 2022 року Закон “Про віртуальні активи”. 

Влітку 2022 року український криптопроцесинг WhitePay, якого називають конкурентом найбільшої у світі криптобіржі Binance, заявив, що веде переговори про співпрацю з 45 компаніями, що працюють у сфері ритейлу. Також варто зазначити, що український офіс Binance вже співпрацює з 10 великими ритейлерами. Тобто в Україні все більше компаній включати в перелік способів оплати криптовалюту, а значить, в багатьох випадках не буде необхідності обирати криптообмінники, проводити обмін і тільки тоді здійснювати оплату.

Серед великих брендів, які приймають оплату в крипті, наступні:

  1. Мережа АЗС WOG. Компанія оголосила про нову можливість для своїх клієнтів у вересні 2022 року. Щоб здійснити оплату криптовалютою, потрібно обрати покупку через систему WOG PAY у застосунку PRIDE, після чого обрати в переліку способів оплати Binance Pay та підтвердити оплату у мобільному застосунку Binance.
  2. Магазин електроніки «ТехноЇжак». Оплата криптою доступна покупцям з серпня 2022 року. Партнер магазину - криптопроцесинг від WhitePay.
  3. Магазин електроніки Stylus. Також співпрацює з WhitePay.
  4. Мережа побутової техніки “Фокстрот”. Компанія інтегрувала інструмент від Binance в травні 2022 року.

Це далеко не повний перелік продавців, які приймають оплату криптовалютою. Серед партнерів Binance також мережа супермаркетів Varus та мережа аптек АНЦ. Крім того, практично реалізовано проєкт, який дасть можливість придбання нерухомості за криптовалюту. Реалізує його забудовник DIM. Також серед українських компаній, які розширили перелік способів оплати коштом криптовалюти - Tickets, Interkassa, Rechi.Ua, Polis, UFL та багато інших.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті