Декоративні види каланхоє

Рід каланхоє налічує понад 100 видів сукулентних рослин, поширених у тропічних та субтропічних регіонах світу. Деякі з них цінуються за рясне цвітіння, інші - за декоративне листя, а треті - за лікувальні властивості. Різноманіття видів каланхоє вражає: від компактних кімнатних рослин, як Блоссфельда, до високих чагарників, як Дайгремона.

Відомі види мають різні потреби в догляді. Каланхоє повстисте краще росте в півтіні та потребує меншої вологи, тоді як для Блоссфельда необхідно яскраве освітлення та помірний полив.

Деякі види каланхоє легко розмножуються. Наприклад, з листочка Дайгремонта можна виростити цілу нову рослину.

Види каланхоє, які можна вирощувати як кімнатну рослину

 1. Блоссфельда або мініатюрне — має компактні розміри, рясно цвіте і вазон доступний у широкому діапазоні кольорів.
 2. Каланхоє Дайгремона або Дегремона — має довгі, зубчасті листочки з «дітками» на краях. Цвіте рідко, але легко розмножується.
 3. Щитовидне — з товстим, овальним листям із зубчастими краями. Цвіте рясно, квітки мають форму щита.
 4. Повстисте — має товсті, повстисті сіро-зелені листки з коричневими краями. Цвіте рідко, але цінується за декоративне листя.
 5. Бехарське — цей вид каланхоє має довгі, тонкі стебла з м'ясистим листям. Він цвіте рідко, але також цінується за декоративну зелень.
 6. Лусія — має компактні розміри і рясно цвіте. Квітки мають форму дзвіночків.
 7. Перисте — з назви зрозуміло що у вазона перисте листя. Він цвіте рідко, але легко розмножується.
 8. Трубчасте або трубчастоквіткове, трубкобарвне — цей вид має довгі, трубчасті квітки. Цвіте рясно.
 9. Мармурове — звичайно у нього мармурове листя, за декоративність якого і цінується, адже цвіте рідко.
 10. Довгоквіткове — характерні довгі, витончені квітки. Цей вид цвіте рясно.
 11. Палаюче — має яскраво-червоні квітки. Також цвіте рясно.
 12. Пляжні дзвіночки — вид з білими квітками у формі дзвіночків. Дуже квітучий.
 13. Бента — має товсте, овальне листя з червоними краями. Він цвіте рідко, але цінується за декоративне листя.

Порада: при виборі каланхоє для вирощування вдома важливо враховувати розмір простору, кількість світла, ну і звичайно особисті уподобання щодо кольорів та форм.

Щоб рослина радувала пишним цвітінням та здоровим виглядом, однозначно треба звернути увагу на те, як доглядати за каланхоє. Корисні поради для вирощування вдома цієї та інших рослин ви знайдете на сайті Мова Квітів: особливості догляду, каталог рослин, фото-ідеї щоб прикрасити інтер'єр, секрети ландшафтного дизайну.

Які лікувальні властивості має каланхоє

Каланхоє - це не лише красива кімнатна рослина, але й справжня домашня аптечка. Її сік володіє цілющими властивостями, які використовуються в народній медицині для лікування багатьох захворювань.

Сік каланхоє знімає запалення і набряки, його використовують для лікування ран, опіків, пролежнів, стоматитів, фарингітів. Антибактеріальна дія використовується для профілактики інфекцій. Сік стимулює регенерацію тканин, тому прискорює загоєння ран, опіків, тріщин на шкірі.

До речі, не всі види мають лікувальні властивості. Найбільш корисними вважаються каланхоє Дегремона, перисте, трубчасте.

Також сік каланхоє підсилює імунітет, має противірусну активність. Часто його використовують для зняття болю при опіках, ударах, артритах.

Свіжий сік рослини можна використовувати для приготування компресів, мазей, розчинів для полоскання горла та носа, настоянок.

Важливо! Каланхоє не є панацеєю, хоч це і цінний лікарський засіб, перед його застосуванням слід проконсультуватися з лікарем. У деяких людей може бути алергія на рослину.

Чи є каланхоє отруйним

Каланхоє не є отруйним у загальноприйнятому розумінні. Однак, може викликати деякі побічні ефекти, такі як шлунково-кишкові розлади, алергічні реакції.

Не вживайте каланхоє всередину без консультації з лікарем. Не використовуйте, якщо у вас є алергія та при появі будь-яких побічних ефектів припиніть контакт. Каланхоє може бути корисним для здоров'я, якщо його використовувати правильно та безпечно.

Популярні види для новачків

Початківцям краще обирати невибагливі у догляді види каланхоє. Ці сукуленти не потребують багато уваги та рясного поливу. Новачкам підійдуть такі види:

 • Каланхоє Блоссфельда - рясно цвіте, доступний у широкому діапазоні кольорів.
 • Повстисте - має декоративне сіро-зелене листя з коричневими краями.
 • Дайгремона - легко розмножується «дітками» на краях листя.
 • Щитовидне - цвіте рясно, квітки мають форму щита.

Ці варіанти чудово підійдуть для початківців, і вони навіть без досвіду та особливих зусиль зможуть виростити красиву та здорову кімнатну рослину.

Статті

Світ
16.04.2024
09:07

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті