Як ситуація в Ізраїлі вплине на Україну

Очевидно, що спроба захоплення ізраїльських територій терористами провалилась. Ізраїль вже повернув свої території та зараз проводить їх зачистку. Разом з тим йде операція зі знищення ХАМАС.

Але важливо які висновки з цього зробить ізраїльська влада. Причому, як публічні, так і ні. Чи буде порушуватися питання участі третіх країн, в тому числі РФ, у плануванні, координації, іншої допомоги терористам в атаці на Ізраїль? Якщо так, то чи будуть якісь кроки на дипломатичному і політичному рівнях?

Щодо взаємовідносин між Україною та Ізраїлем, то переконаний, що вони покращаться. Саме завдяки оперативній та чіткій реакції української влади та українського дипкорпусу. Це не значить, що Ізраїль почне відразу завалювати Україною допомогою у виді зброї. Але можна розраховувати на більш плідне співробітництво по низці напрямків.

Також варто очікувати змін у відношенні до України з боку мешканців Ізраїлю, які мали проросійські погляди. Враховуючи те, що російська пропагандистська машина активно підтримувала дії терористів, а російськомовний інтернет-простір було завалено безліччю дописів, мемів тощо, які не лише схвалювали дії терористів, а й висміювали їх жертв, багато хто з російськомовних ізраїльтян переглянуть свої погляди.

І останнє, але не менш важливе. Дехто в Україні дорікає, мовляв, не треба співчувати Ізраїлю, адже вони займали пасивну позицію стосовно російсько-української війни. Це хибна і небезпечна думка. Можна довго дискутувати та приводити безліч аргументів, але є один ключовий: ви не знайдете жодного палестинця, який би воював на боці України проти росії, але серед захисників України є багато громадян Ізраїлю і ще більше етнічних євреїв. Тому питання про то, хто більше підтримує Україну просто не стоїть.

Записав: Данило Вереітін

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті