Висновки з візиту путіна до Китаю

Говорячи про висновки, треба розуміти: а що це було? Перш за все, це візит до збірної солянки на ряду з іншими лідерами, на свято Сі Цзіньпіня. Тобто, це не був окремий офіційний візит путіна до лідера Китаю, це просто було запрошення його разом із іншими лідерами. По-друге, це був конференц-сервіс для нього, який було використано для зустрічей з Орбаном або з лідером Сербії. Із тими, з ким він не може зустрітися в іншому місті, окрім Китаю. В силу і правових, і безпекових обставин.

Також важливо, що ключовим здобутком цього візиту було названо підписання епохальної домовленості по експорту зернових Китаю. А зустрічав путіна перед тим з трапу літака саме міністр комерції та торгівлі Піднебесної. Відповідно, весь порядок денний та його публічне комунікування було зведено суто до економічних питань. Принаймні, цей меседж світові хотів надіслати Китай.

Чи було щось домовлено закрите, що виходить за рамки економічного порядку денного? Не певен, оскільки росія педалювала ядерну тематику напередодні цього візиту, Дума таки прийняла рішення про відкликання підпису під зобов'язанням не проводити ядерні випробовування. А ця тема є вкрай чутливою для Китаю. Китай не зацікавлений в ядерній гонці, в погрозах і тим паче, використанні ядерної зброї, про що Пекін неодноразово казав. І переміщення ядерної зброї до Білорусі було сприйняте Китаєм як недружній крок саме росії по відношенню до Китаю. Це говорить про те, що росія намагалася підняти ставки, говорити з силової позиції і судячи з усього це не вдалося.

Після цього ми ще побачили публічні заяви з боку казахстанського керівництва стосовно списку продукції, яка заборонена до експорту в росію. Що також не могло бути зроблено без консультації з Китаєм. Тим паче, коли Токаєв також знаходився в Пекіні і ми не чули про жодну зустріч з ним путіна. З тих лідерів, хто був присутнім у Китаї, путін зустрівся лише з декількома. Що також є показовим: не було зустрічі навіть з тими, хто був традиційними друзями чи формальними союзниками росії по тому ж ОДКБ.

Загальний висновок: зустріч путіна із деякими лідерами мала економічний підтекст, а сам його візит до Китаю не варто переоцінювати.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті