Головне завдання реформи Кабміну - імплементація рекомендацій програми ЄС SIGMA

Реформа Кабінету Міністрів України, як і реформа системи державного управління була і залишається надзвичайно актуальною. Кризова робота державних установ в умовах воєнного часу, наші зобов’язання в контексті вступу в ЄС - та інші фактори, безпосередньо впливають на те якою вона мала б бути. І мова тут має йти не про скорочення, точніше не стільки про скорочення державного апарату, а про створення ефективної системи здатної реагувати на виклики сьогодення і майбутнього.

Головними завданнями на мою думку має стати повноцінна імплементація рекомендацій програми ЄС SIGMA, які вона висуває для країн кандидатів. Це і покращення стратегічного планування з посиленням ролі КМУ як вищого органу виконавчої влади, чітке розділення функціональних повноважень серед міністерств з одночасною розбудовою їх спроможності до формування політики у відповідній сфері.

Не менш важливим є створення конкурентних умов для залучення кращих кандидатів на державну службу, якісна система професійного навчання, належні умови оплати, прозорі процедури відбору та оцінювання діяльність. Ну і всі ці заходи звичайно мають бути поєднані з максимальним спрощенням та діджиталізацією процесів і процедур, впровадженням сучасних технологій таких як AI. Все це знову таки потребує появи яскравих лідерів на державній службі.

Статті

Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Країна
16.05.2024
10:35

Коломойський: розмова продовжується

Реанімувавши старі звинувачення щодо співвласника групи "Приват" І.Коломойського, влада виклала свій останній та вирішальний козир у діалозі з опальним олігархом. Але чи призведе це до бажаного результату – велике питання.
Всі статті