Головне завдання реформи Кабміну - імплементація рекомендацій програми ЄС SIGMA

Реформа Кабінету Міністрів України, як і реформа системи державного управління була і залишається надзвичайно актуальною. Кризова робота державних установ в умовах воєнного часу, наші зобов’язання в контексті вступу в ЄС - та інші фактори, безпосередньо впливають на те якою вона мала б бути. І мова тут має йти не про скорочення, точніше не стільки про скорочення державного апарату, а про створення ефективної системи здатної реагувати на виклики сьогодення і майбутнього.

Головними завданнями на мою думку має стати повноцінна імплементація рекомендацій програми ЄС SIGMA, які вона висуває для країн кандидатів. Це і покращення стратегічного планування з посиленням ролі КМУ як вищого органу виконавчої влади, чітке розділення функціональних повноважень серед міністерств з одночасною розбудовою їх спроможності до формування політики у відповідній сфері.

Не менш важливим є створення конкурентних умов для залучення кращих кандидатів на державну службу, якісна система професійного навчання, належні умови оплати, прозорі процедури відбору та оцінювання діяльність. Ну і всі ці заходи звичайно мають бути поєднані з максимальним спрощенням та діджиталізацією процесів і процедур, впровадженням сучасних технологій таких як AI. Все це знову таки потребує появи яскравих лідерів на державній службі.

Статті

Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Всі статті