ЗСУ зараз покращують рубіж оборони в районі Бахмута і рухаються по висотах у бік ворога - Світан

Українські війська все ще знаходяться в Бахмуті та просуваються по висотах у бік ворога. Про це в інтерв'ю "ОстроВу" розповів полковник запасу, військовий експерт Роман Світан.

"Українські війська все ще там (у Бахмуті, - ред.) залишаються. Щоб вийти з Бахмута, потрібно вийти за межі міста трасою на Костянтинівку. Якщо їхати з Бахмута на Костянтинівку, то місто закінчується за "літаком". А ми все ще контролюємо саму трасу та район "літака", - розповів він.

За його словами, українські сили зараз рухаються висотами для оточення Бахмута.

"Нам дуже важливо утримувати цей район, щоби російські війська не пішли далі. Справа не в самому місті, а у висотах. Якби не було Бахмута, ми все одно займали б ці висоти . По-перше, вигідніше боронитися на висотах. По-друге, з висот краще наступати. І ми зараз починаємо виконувати це завдання – рухаємося по висотах у всі сторони", - зазначив Роман Світан.

Займаючи висоти, ЗСУ оточують Бахмут, вважає експерт.

Він також оцінив вірогідність просування росіян на Слов'янськ та Краматорськ.

"Ми зараз наступаємо по висотах на росіян у бік Попасної, просто трохи південніше і північніше Бахмута. Коли ми займемо висоти, то ми перейдемо в режим оборони. На Слов'янськ та Краматорськ росіяни точно не підуть, це виключено. Ми з висот їх зрізатимемо і скидатимемо в річку Бахмутку", - розповів він.

"В даний час ми покращуємо рубіж оборони в районі Бахмута і рухаємось по висотах у бік ворога. Найцікавіше, що саме місто як рубіж оборони не потрібне ні українським, ні російським військам. Вони зараз пошвендяються у Бахмуті і підуть у Попасну, як це було з островом Зміїний. Я думаю, через місяць росіяни звідти підуть, там невигідно залишатися, коли ми їх з висот будемо довбати", - зазначив Роман Світан.

Як повідомлялося раніше, за прогнозами військового експерта, загальний напрямок наступальних дій української армії буде спрямований насамперед на звільнення Криму.

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті