ЗСУ пішли в наступ у Курській області – російські пабліки

Російські військові паблики пишуть, що в неділю, 5 січня, українські війська розпочали наступ у Курській області на двох напрямках.

"Судячи з ситуації в районі Суджі, почався наступ противника, про який ми говорили раніше. Почалося воно від Суджі у бік Великого Солдатського, хоча ми вважали цей напрямок є найскладнішим для противника. У наступі противник задіяє трали розмінування, танки та іншу бронетехніку. Район атаки противник щільно накрив РЕБом, так що більшість дронів марні," - повідомив російський волонтер і колишній радник губернатора Курської області Роман Альохін.

Він також висловив припущення, що ЗСУ намагатимуться пробиватися і на інших напрямках.

Пізніше він написав, що "противник, втрачаючи техніку і живу силу", впритул підійшов до хутора Бердін Великосолдатського району Курської області. Починаються стрілецькі бої.

"Судячи за прогнозом погоди, ВСУ вичавлюватимуть із двох морозних днів максимально, бо далі плюсова погода і техніка так їздити по полям не зможе… У Курську з ночі все частіше оголошується ракетна небезпека. Вночі було голосно і активно працювало ППО. Сьогодні треба бути обережними і жителям Рильська та Льгова. Противник битиме, швидше за все, по цих містах ракетами та РСЗВ", - написав він.

Російський паблік "Оперативна зона" також пише, що ЗСУ розпочали наступ із двох напрямків: перший ударний кулак рухається в район Великого Солдатського, другий напрямок передбачається у бік Льгова з можливим подальшим рухом на Курчатів.

Як повідомлялося раніше, лише за два дні ЗСУ у Курській області знищило батальйон солдатів з КНДР.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
29.01.2026
14:00

Фейкові перемоги російської армії, морська піхота під Покровськом, та енергетична криза — Іван Ступак про плани РФ

...Це виглядає як постійна спроба демонструвати позитивні результати. Бо на горі їх чекають. У них логіка проста: ні дня без результату, ні дня без захоплення.
Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Донбас
25.01.2026
13:00

Мистецтво промовчати і майстерність не договорювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу щосили намагалися згладити гостроту деяких проблем, що звалилися на «молоді республіки». Неприємність у непідконтрольному законній владі Дебальцевому буквально прилетіла з неба – місто, точніше військові...
Всі статті