ЗСУ отримали першу партію українських САУ "Богдана", виробництво які профінансувала Данія

Збройні сили України отримали перші 18 артилерійських установок "Богдана", виробництво яких профінансувала Данія. Про це повідомив міністр оборони Данії Трольс Лунд Поульсен на форумі Ялтинської європейської стратегії (YES), пише "РБК-Україна" 15 вересня.

"У липні ми подали замовлення (українським виробникам. - "ОстроВ") на виробництво 18 артилерійських систем "Богдана", а цими вихідними їх вже передали українським Збройним силам", - сказав Поульсен.

Уточнюється, що це була перша угода, яку уклали Данія й Україна щодо фінансування Данією виробництва САУ "Богдана".

"РБК-Україна" зазначає, що глава оборонного відомства Данії відвідав Україну в березні 2024 року. Тоді основним запитом було збільшення виробництва зброї - ракет, дронів і артилерії.

Поульсен також заявив, що в Україні виробляти зброю набагато дешевше, ніж виготовляти або купувати її на Заході. Також, за його словами, дешевше підтримувати працездатність такої зброї.

"З огляду на цей фактор, Данія закликає європейські країни фінансувати виробництво зброї на теренах України", - йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що Данія дозволила ЗСУ завдавати ударів по Росії своєю зброєю.

Статті

Донбас Країна
04.10.2024
11:01

«Космогонія»: історія Всесвіту й цивілізації від художника з Донеччини Петра Антипа

Картина складається з більше ніж 500 частин та 9 фрагментів. Вона має 10 метрів заввишки й 200 завширшки. Точна її площа – 2086,5 квадратних метрів, і це офіційно зареєстровано у Книзі рекордів України.
Країна
03.10.2024
12:04

Росія окупувала Вугледар: воєнний експерт Владислав Селезньов про наслідки

Втративши контроль над Вугледаром, ми втрачаємо можливість наносити артилерійські удари по залізничній станції у Волновасі – це один з ключових елементів російської залізничної логістики.
Країна
02.10.2024
17:06

"Ця зима встряхне і розставить все по місцях". Як в Україні розвивають відновлювальну генерацію, завдяки і попри

Немає механізмів, які б заохочували людей і організації, щоб ця електроенергія ще й допомагала б мережі. Потрібно думати на державному рівні, як це все інтегровувати в нашу енергетичну систему.
Всі статті