ЗСУ мають територіальні успіхи поблизу Роботиного - ISW

Українські війська продовжили наступальні операції у західній частині Запорізької області та 15 листопада підтвердили територіальні завоювання поблизу Роботиного. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

"Українські війська продовжили наступальні операції в західній Запорізькій області 16 листопада та досягли підтверджених територій у районі Роботиного 15 листопада", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що російський мілблогер опублікував кадри від 15 листопада, на яких видно, як російські війська завдають ударів по українських позиціях безпосередньо на захід від Роботиного, що свідчить про незначне українське просування.

Російські джерела стверджують, що українські війська безуспішно намагалися просунутися поблизу Копані (5 км на північний захід від Роботиного), Рівного (9 км на захід від Роботиного), Новопрокопівки (безпосередньо на південь від Роботиного), Вербового (8 км на схід від Роботиного), а також у напрямку Новофедорівки ( 14 км на північний схід від Роботиного).

Український військовий оглядач Костянтин Машовець оцінив, що українські війська, ймовірно, досягли певних успіхів у напрямку Новопокровки (12 км на північний схід від Роботиного) і їх відокремлює лише одна лісосмуга від населеного пункту, який обороняє російський 108-й гвардійський десантно-штурмовий (ВДВ) полк (7-й гв. відділ ВДВ).

Машовець додав, що кілька днів тому українські сили трохи відкинули частини російської 136-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади (58-а загальновійськова армія (ОГА), Південний військовий округ (ПВО)) у напрямку Копані та просунулися ближче до Нестерянки ( 10 км на північний захід від Роботиного).

Російські війська почали штурм українських позицій під Роботиним 16 листопада, але не здобули підтверджених територіальних здобутків. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Роботиного та на захід від Вербового (8 км на схід від Роботиного).

Як повідомлялося раніше, РФ не полишає спроб оточити Авдіївку, але ЗСУ стійко тримають оборону.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
01.05.2026
11:09

«Перспектива мирної угоди залишається такою ж віддаленою, як і на початку конфлікту». Західні ЗМІ про Україну

Європейці все більше розуміють, що між Україною та Росією існує фундаментальна несумісність інтересів та цілей, і єдино розумний курс — продовжувати підтримувати Україну та не допустити перемоги Росії військовими чи політичними засобами
Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Всі статті