Знов "сімейний підряд": пара агентів ФСБ, які скоригували ворожий ракетний удар на лікарню в Херсоні, отримали по 15 років тюрми

За матеріалами СБУ по 15 років тюрми отримала пара агентів ФСБ, які скоригували російські ракети на лікарню в Херсоні. Про це повідомили в Телеграм-каналі СБУ 25 квітня.

"Зловмисники коригували ракетні удари росії по військовій та медичній інфраструктурі обласного центру. Задокументовано, що на початку 2023 року саме за їх наведенням окупанти обстріляли місцеву лікарню. У січні того ж року співробітники СБУ затримали обох коригувальників ворожого вогню", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що засудженими є чоловік та дружина із Херсона, які проживали у цивільному шлюбі. На початку січня 2023 року вони потрапили у поле зору агресора, коли відгукнулися на "пропозицію" ФСБ в одному з російських Телеграм-каналів.

Після дистанційного вербування російська спецслужба визначила завдання для своїх агентів: збирати інформацію про розташування підрозділів Сил оборони. Також агресора цікавили можливі місця стаціонарного лікування поранених українських воїнів. Для передачі розвідданих фігуранти використовували месенджер і за це отримували гроші на власні банківські картки.

"На підставі матеріалів розслідування Служби безпеки суд визнав агента-чоловіка винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зраза, вчинена в умовах воєнного стану), а його дружину за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (пособництво у вчиненні державної зради в умовах воєнного стану)", - йдеться в повідомленні.

За матеріалами Служби безпеки суд призначив обом зловмисникам 15 років тюрми.

Раніше повідомлялось про ще кілька "сімейних підрядів" зрадників. Так, перед законом відповідатимуть "кріт" в ЗСУ і його батько. Крім того, 14 років тюрми отримала колаборантка-"поліціянтка" з Новоайдару Луганської області, перед тим такий самий вирок суд виніс її рідній сестрі.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті