Журналісти порахували, скільки нерухомості й землі у Московського патріархату в різних регіонах України. В "чемпіонах" Закарпаття

Журналісти порахували, скільки нерухомості й землі у УПЦ Московського патріархату на території України. Відповідне дослідження провели NGL.media та YouControl за даними з реєстрів, повідомляється 13 липня.

"Однією з основних проблем у випадку УПЦ МП є те, що такої юридичної особи нема – натомість є окремі парафії, єпархії і так далі, загалом близько 10 тис. юридичних осіб. І з усіма ними треба судитися у випадку заборони їхньої діяльності, – йдеться в повідомленні. – Проте УПЦ МП як сукупність тисяч організацій володіє не лише власним майном, але й державним чи комунальним, переданим в оренду чи користування. Саме це майно порівняно легко можна було б вилучити".

Зазначається, що українська православна церква Московського патріархату має у власності та користуванні загалом 2876 будівель та 3800 земельних ділянок на території України.

Згідно з даними, у Закарпатській області найбільша кількість нерухомості та земельних ділянок, котрими володіє або користується УПЦ МП. За нею йдуть відповідно: Донецька, Київська, Одеська та Рівненська області.

У Львівській області найменше майна у користуванні та власності Московського патріархату – чотири споруди та чотири земельні ділянки.

На Івано-Франківщині УПЦ МП має або користується 19 спорудами та 16 ділянками землі.

На тимчасово окупованих територіях вказано лише те майно УПЦ МП, яке досі зареєстроване за українським законодавством.

Згідно з дослідженням, більшість земельних ділянок, котрими користується УПЦ МП у Києві та на Київщині, є приватною власністю – 99% та 79% відповідно. Натомість 97% землі у користуванні Московським патріархатом на Одещині є комунальною власністю.

На сайті викладена детальна мапа (див. скріншот) з геолокацією будівель та земельних ділянок, що належать або перебувають в користуванні УПЦ МП.

Зазначається, що частину майна дослідники не змогли нанести на мапу через старі або помилкові назви вулиць у реєстрах. Водночас на сайті є додатковий пошук по всьому майну УПЦ МП.

Також ці дані не враховують майна, що зареєстроване на фізичних осіб, пов'язаних з Московським патріархатом.

Раніше повідомлялось, що настоятель храму УПЦ (МП) допомагав рашистам на Київщині, облаштувавши в храмі катівню.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ Країна
21.03.2026
09:09

Клуб анонімних луганчан: як земляків об'єднали спільні спогади, болі й сльози

Анастасія згадала, як у 2014 році вагітною від час нетривалої окупації міста та бойових дій лежала в пологовому будинку на збереженні. І як під час перестрілок живіт ставав ніби кам'яним. І як акушерки казали майбутнім мамам: ваші діти будуть...
Світ
19.03.2026
18:00

“З початком війни з Іраном світ починає розуміти точку зору українців”. Огляд західних медіа

“Стрімке зростання цін на енергоносії та послаблення санкцій під час конфлікту з Іраном стали для Кремля рятівним колом у складний фінансовий період".
Світ
18.03.2026
19:00

«Москва уникла серйозних наслідків від нальотів українських БПЛА. Це велике досягнення». Російські ЗМІ про Україну

«...Експерти сходяться на думці: головна мета таких атак - не військовий результат, а інформаційний ефект».
Всі статті