Жадан анонсував літературний фестиваль "П'ятий Харків"

У Харкові з 23 по 25 вересня проходитиме літературний фестиваль «П'ятий Харків», який організовують письменник, громадський діяч, волонтер Сергій Жадан і Харківський літературний музей. Про це в ефірі національного марафону новин повідомив сам Сергій Жадан, передає  Укрінформ.

«Саме тому, що Харків постійно на лінію вогню, дуже важливо, щоб місто відчувало повноцінне життя, щоб воно не жило в страху. Ми, починаючи з весни, робимо всілякі літературні, музичні акції. В нас була і «Ніч музеїв», були літературні й музичні фестивалі. Ми відкривали рок-кафе, відкривали книгарню. В Харкові з культурним життям завжди все було нормально», - сказав Жадан.

Він зауважив, що мистецькі заходи «гуртують людей, яким це потрібно».

«Крім того, це можливість послухати цікавих спікерів, це ще можливість побачити один одного, побути разом, відчути оцю спорідненість і співприсутність», - зазначив Жадан.

За його інформацією, фестиваль проходитиме в режимі офлайн, на нього приїдуть цікаві учасники з різних куточків України, також будуть брати участь харківські митці.

«Будуть лекції, дискусії, будуть концерти. «П’ятий Харків» - це концепція Юрія Шевельова (всесвітньо відомий мовознавець із Харкова - ред.), який під цією метафорою вбачав певне майбутнє міста. Тож ми спробуємо про це поговорити – про Харків майбутнього, країну в майбутньому, про себе в майбутньому», - сказав Жадан.

Вхід на всі події фестивалю відбуватиметься за попередньою реєстрацією. Як повідомили в Харківському літературному музеї, адресу проведення кожної події гостям, які зареєструвалися, повідомлять за день до заходу.

За інформацією музею, у програмі фестивалю 14 подій – лекції-розмови, дискусії, публічне інтерв’ю, концерти, художня виставка та вистава лялькового театру.

Вхід на всі заходи буде безкоштовним, однак сам фестиваль – благодійний. Під час подій гості зможуть зробити донат на підтримку ЗСУ.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті