Зеленський змінив процедуру присвоєння звання "Герой України"

Президент Володимир Зеленський змінив процедуру присвоєння звання "Герой України". Про це 12 повідомляють на сайті Офісу президента.

"Велика кількість звернень та електронних петицій щодо присвоєння тому чи іншому нашому захиснику звання Герой України свідчить про те, що це питання потребує впорядкування. Тому було вирішено передбачити спеціальний дорадчий орган - експертну групу", - заявив глава держави.

Згідно з указом президента №274/2023, при Комісії державних нагород та геральдики при президентові утворюється експертна група, яка здійснюватиме попередній розгляд подань про присвоєння звання Герой України. Її планується сформувати з представників Міноборони, апарату головнокомандувача ЗСУ, Генштабу ЗСУ, командувань видів і родів військ, командувань оперативно-стратегічних угруповань військ, МВС, Нацгвардії, ДПСУ, ДСНС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держспецзв'язку, УДО та ОП.

Підготовкою матеріалів на засідання Комісії та організаційне забезпечення її діяльності, робочих, експертних груп Комісії займатиметься Департамент з питань громадянства, помилування, державних нагород ОП. У випадках, коли статутами та положеннями про державні нагороди передбачено попередній розгляд подань про нагородження держнагородами експертними групами Комісії, матеріали вносяться на розгляд Комісії разом із висновком відповідної експертної групи.

"Кожен і кожна з наших героїв, хто самовіддано боронив Україну від російських загарбників, хто визволяв нашу землю від окупанта і пожертвував заради нашої свободи своїм здоров'ям чи життям, має бути гідно відзначений. Ми повинні знати імена всіх наших героїв", - додав Зеленський.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Зеленський відзначив ще 266 захисників і захисниць України на напрямках Донеччини державними нагородами.

Статті

Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Всі статті