Зеленський запропонував ВР продовжити дії воєнного стану і мобілізації в Україні

Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді два законопроекти про затвердження своїх указів щодо продовження в Україні строку дії воєнного стану та загальної мобілізації. Відповідні картки законопроектів №9532 і №9533 опубліковано на сайті парламенту, - пише "Суспільне".

Згідно з документом, строк дії воєнного стану в Україні буде продовжено з 18 серпня на 90 діб. Строк дії загальної мобілізації також буде продовжено на три місяці.

Напередодні нардеп від партії "Голос" Ярослав Железняк повідомив, що Верховна рада найближчими днями продовжить дію воєнного стану та загальної мобілізації. Це буде вже восьме голосування парламенту за воєнний стан і мобілізацію від початку повномасштабної війни.

Нагадаємо, що 24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану.

В Україні триває мобілізація. 2 травня Верховна рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів з 20 травня. Це вже сьоме голосування парламенту за воєнний стан з початку війни. До цього Рада вже схвалювала подібні рішення минулого року: 24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня, 16 листопада.

У цьому році парламент схвалив продовження воєнного стану і загальної мобілізації 7 лютого, а також 20 травня. Наразі воєнний стан діє в Україні до 18 серпня.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті