Зеленський закликав Байдена і Сі підтримати саміт у Швейцарії

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна вже має підтвердження участі у Саміті миру від понад 80 держав, і закликав долучитися до нього Президента США Джозефа Байдена і голову Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна. Про це він сказав у зверненні 26 травня.

У відеозверненні, записаному на тлі знищеної внаслідок російської атаки друкарні у Харкові, Зеленський сказав: "Для них це задоволення – спалювати. Ми всі знаємо, із ким маємо справу. Росією керують люди, які хочуть зробити нормою спалювати життя, руйнувати міста й села, розділяти народи та стирати національні кордони війною".

Він підкреслив, що немає нації, яка здатна зупинити таку війну лише своїми зусиллями, - потрібна участь лідерів світу.

"Чи хоче Росія діалогу? Україна має найбільший у світі досвід обману з боку Росії на переговорах. Обману, який, зокрема, був прикриттям Росії для підготовки цієї війни. І саме тому потрібні глобальні зусилля – Саміт миру за участю лідерів, яких Росії не обманути", - сказав він.

Президент зазначив, що Україна разом зі Швейцарією готує такий саміт, який розпочнеться 15 червня.

"Ми маємо підтвердження участі вже більш ніж 80 держав і продовжуємо працювати з лідерами, запрошуючи на саміт. Дякую кожному, хто дійсно допомагає миру. Я звертаюся до лідерів світу, які поки що осторонь глобальних зусиль із підготовки Саміту миру: до Президента Байдена, лідера Сполучених Штатів, до Президента Сі, лідера Китаю. Ми не хочемо, щоб так само, як ці книжки, згорів Статут ООН. Сподіваюся, не хочете й ви. Будь ласка, проявіть ваше лідерство в наближенні миру – дійсно миру, а не паузи між ударами", - сказав Зеленський.

За його словами, зусилля світової більшості – найкраща гарантія виконання зобов’язань.

"Будь ласка, підтримайте Саміт миру своїм персональним лідерством та участю", - наголосив Зеленський.

Як повідомлялось, президент США Джо Байден заявив, що не братиме участі у конференції у Швейцарії 15-16 червня через графік зустрічей, а Китай і Бразилія виступили зі спільною заявою, в якій наполягають, що за столом переговорів мають сидіти «обидві сторони конфлікту».

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті