Зеленський відмовив генсеку ООН Антоніу Гутеррішу у візиті до Києва через його участь у саміті БРІКС у Казані - AFP

Президент України Володимир Зеленський відмовив генсеку ООН Антоніу Гутеррішу у візиті до Києва через його участь у саміті БРІКС у Казані. Про це пише AFP із посиланням на джерело в Офісі Президента.

Формально в Казані Гутерріш закликав до «справедливого миру» і заявляв, що «російське вторгнення в Україну є порушенням Статуту ООН і міжнародного права», однак його візит і дружня зустріч із російським диктатором зіграли на користь російській пропаганді.

«Після Казані Гутерріш хотів приїхати в Україну, але президент не підтвердив його візит. Тому Гутерріша тут не буде, зокрема, через приниження розсудливості та міжнародного права в Казані», - сказало джерело.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
19.03.2026
18:00

“З початком війни з Іраном світ починає розуміти точку зору українців”. Огляд західних медіа

“Стрімке зростання цін на енергоносії та послаблення санкцій під час конфлікту з Іраном стали для Кремля рятівним колом у складний фінансовий період".
Світ
18.03.2026
19:00

«Москва уникла серйозних наслідків від нальотів українських БПЛА. Це велике досягнення». Російські ЗМІ про Україну

«...Експерти сходяться на думці: головна мета таких атак - не військовий результат, а інформаційний ефект».
Країна
18.03.2026
10:21

"Війна на Близькому Сході – це удар по Китаю і шанс для РФ": експерт Михайло Гончар пояснив, що відбувається на енергетичному ринку

Чи стане це детонатором повномасштабної економічної кризи, як у 1973 році – поки що однозначної відповіді немає. Очевидно, що все залежатиме від тривалості нинішньої ситуації в затоці.
Всі статті