Зеленський розповів, чи зможе НАТО обійтися без України під час захисту народів Європи

Президент України Володимир Зеленський заявив, що НАТО може гарантувати захист міжнародного порядку тільки разом із Україною. Про це він сказав він у своєму відеозверненні в суботу 8 квітня.

"Литовський Сейм визнав за необхідне запросити Україну стати членом НАТО. Саме цього року на саміті у Вільнюсі. Лише разом із Україною альянс гарантуватиме справжній захист у Європі від будь-яких зазіхань на життя народів, на існуючі кордони, міжнародний порядок, заснований на правилах", - сказав Зеленський.

"Без України складно уявити стійкість. Це рішення матиме продовження найближчими тижнями і місяцями. Працюємо над цим", - зазначив він.

За його словами, "цінності, за які ми всі боремося тут, в Україні, вони близькі кожному народу, незалежно від того, чи далеко вони географічно від нашого народу".

"Усі цінують безпеку і захист від терору. Немає такого народу, який ставився б схвально до того, що принесла російська окупація: до російських концтаборів, депортації наших дітей, до зґвалтування жінок, спалення міст... Що більше світ знатиме про російську агресію, то швидше агресор програє, і спокій повернеться. Повернеться не тільки в Україну - повернеться всім у світі", - заявив Зеленський.

Нагадаэмо, литовський парламент одноголосно схвалив резолюцію, у якій міститься пункт про необхідність офіційно запросити Україну приєднатися до НАТО на саміті Альянсу, що пройде у Вільнюсі у липні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
10.08.2025
14:22

"Водні процедури" ватажка "ДНР" у Кремлі та "прозріння" Z-"воєнкорів". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, виклик ватажка "ДНР" на килим у Кремль посів гідне місце в інформаційному порядку денному ЗМІ окупованого Донбасу. Більш-менш провладні ресурси намагалися представити спілкування Пушиліна з Путіним як факт визнання "республіки"...
Світ
07.08.2025
13:12

Нестійкий Трамп. Віткофф, мита та тренд на заморозку війни протягом 8-10 місяців

Вчорашній візит Віткоффа до Путіна і заяви з Вашингтона, що послідували після нього, не відповіли на головне питання - що відбудеться 8 серпня, після закінчення терміну, відведеного Трампом Москві на «угоду» з Україною?
Світ
06.08.2025
09:00

«Не можна виключати домовленостей за якимись іншими напрямками». Російські ЗМІ про Україну

«На жаль, раз за разом сподівання оберталися розчаруваннями, а позитивний політико-психологічний ефект від багатообіцяючих місій Віткоффа незмінно виявлявся більш ніж ефемерним, швидко розвіюючись у морозному повітрі поточних геополітичних реалій»
Всі статті