Зеленський розказав про переговори з фон дер Ляєн, президентом Румунії і віцепремʼєр-міністеркою Болгарії

Президент України Володимир Зеленський розказав про переговори з фон дер Ляєн, президентом Румунії і віцепремʼєр-міністеркою Болгарії. Про це Зеленський повідомив у своєму вечірньому відеозверненні 20 вересня.

"Провів переговори з Президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, Президентом Румунії Клаусом Йоханнісом і віцепремʼєр-міністеркою, міністеркою закордонних справ Болгарії Марією Габріель щодо збереження принципу єдиного ринку та доступу української аграрної продукції на ринок ЄС, – сказав Зеленський. – Ми створили спільну координаційну платформу, яка дає нам змогу підтримувати активний діалог і знаходити відповіді на всі проблемні питання у сфері агропродукції".

Президент України також поінформував співрозмовників щодо подальших дій України та координації спільних кроків.

"Україна – майбутній член ЄС, і ми маємо спільно працювати над постійною лібералізацією торгівлі та недопущенням будь-яких односторонніх обмежень". – сказав Зеленський.

Зазначається, що разом із Румунією та Болгарією Україна шукає способи збільшення транзиту "Шляхами солідарності". Саме через територію Румунії забезпечується понад 60% транзиту українського зерна, яке проходить "Шляхами солідарності" Євросоюзу.

"Україна та ЄС високо цінують зусилля Болгарії. Я також вдячний Румунії за зміцнення єдності Європейського Союзу й дотримання принципів єдиного ринку та вільної торгівлі. Разом – Україна, ЄС, Болгарія та Румунія – обговорили альтернативні шляхи, які дадуть змогу суттєво наростити транзит і водночас зменшити навантаження на румунський і болгарський внутрішні ринки", – сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що премʼєр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його країна готова і надалі допомагати Україні, але не ціною власного ринку.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті