Зеленський: Путін боїться "Глобального саміту миру" і намагається його зірвати

Путін боїться Глобального саміту миру, намагається його зірвати і влаштувати паралельну платформу. Тому деякі світові лідери ще не висловилися з приводу саміту. Про це Президент України Володимир Зеленський заявив у Брюсселі під час пресконференції з Прем’єр-міністром Бельгії Александром Де Кроо, - повідомляє Укрінформ.

«Путін боїться цього саміту, намагається його зірвати і влаштувати якусь паралельну платформу. Тому є лідери, які ще не висловилися. Якщо є ті, хто може підтримати Росію, то вони підтримують сьогодні війну», - сказав Зеленський.

Він подякував Прем’єр-міністру Бельгії Александру Де Кроо за принципову підтримку Глобального саміту миру.

«Існують лише два сценарії розвитку подій: або реальний мир, або подальше розширення війни. Ми бачимо, що Росія робить усе заради другого сценарію, намагається зірвати Саміт миру. Дякую кожному лідеру, кожній державі, які це розуміють і роблять усе, щоб Саміт миру дійсно міг стати примусом Росії до миру. Це абсолютно можливо. Все залежить від того, наскільки рішучими будуть лідери світу і від того, що кожна держава насправді обирає, чи хоче встановити реальний мир, або влаштовує та ситуація, яка зараз. Тобто влаштовує війна», - відзначив глава Української держави.

Щодо можливої відсутності президента США Джо Байдена на саміті, Зеленський відзначив: «Я вважаю, що це не дуже сильне рішення».

«Я би дуже хотів, щоб президент Байден був особисто присутній (на Саміті миру) і знаю, що Америка підтримує саміт, але ми з вами не знаємо, на якому рівні», - сказав Зеленський.

Він зазначив, що Сполучені Штати дуже сильно допомагають, але зараз усе просто: «Буде Саміт миру, який влаштовує увесь світ, а потім буде щось, що спробує зробити Росія».

«Вважаю, що президент Байден потрібен Саміту миру, потрібен іншим лідерам, які дивляться на реакцію США. Його відсутності буде аплодувати тільки Путін. Причому стоячи», - заявив Зеленський.

Також він додав, що Київ чекає відповіді від Китаю та Бразилії щодо участі у саміті.

Президент заявив, що дипломатичний тиск демократичного світу на РФ сьогодні дуже важливий, бо нині «Росія не сама».

«Іде відкрите постачання зброї від Ірану і не тільки дронів, а й ракет, триває постачання артилерійських снарядів та ракет з північної Кореї тощо. Є й такі речі, про які ми сьогодні публічно не говоримо, але бачимо це постачання. Не говоримо про нього, поки не матимемо стовідсоткових доказів постачання від тієї чи іншої держави російському злу», - зазначив Володимир Зеленський.

Глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Очікується, що участь у ньому візьмуть глави держав та урядів з усіх континентів. Країни-учасниці вироблять спільну переговорну позицію і передадуть її Росії. Українська формула миру – дипломатичний механізм, який пропонує наша держава для досягнення справедливого закінчення розв’язаної Росією війни.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті