Зеленський пояснив, чому переговори мають стартувати до початку наступної зими і хто має представляти на них Європу 

"Починаючи з грудня 2025 року Росія почала втрачати ініціативу на полі бою. У січні 2026 року я сказав нашим американським партнерам: "Вважаю, що є вікно для переговорів, бо щомісяця Росія втрачатиме все більше і більше своїх військ". Зараз вони не можуть окупувати за місяць більше території, ніж ми звільняємо. Тому я вважаю, що нам потрібно знайти дипломатичний шлях - сісти й говорити - до початку наступної зими. Але це залежить від внутрішнього тиску на Путіна з боку його суспільства, а також від санкційного тиску США та Європи на Росію", - сказав Президент Зеленський в інтерв'ю "Face the Nation". Його цитує ТК Зеленського 31 травня.

Стосовно того, хто міг би представляти Європу на переговорах, Зеленський зазначив: "Є формат E3 - Велика Британія, Франція та Німеччина. Не знаю, чи це найкращий формат, але вважаю, що ці країни могли б бути перемовниками від Європи. У нас також є надійні партнери з країн Північної Європи. Туреччина завжди хотіла бути посередником, і ми мали певні успіхи у поверненні наших військовополонених з їхньою допомогою".

За словами Зеленського, хто зрештою представлятиме Європу - це мають вирішити Україна та Європа.

"Але не менш важливо, щоб Росія була готова до діалогу та присутності Європи", - підкреслив Президент України.

Раніше повідомлялось, що відбулось спілкування у форматі "Е "три" - Україна": Зеленський, Мерц, Макрон і Стармер обговорили плани РФ щодо України.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
09.06.2026
16:08

«Переговори з кривавим клоуном не мають сенсу». Російські ЗМІ про Україну

"І саме в цей момент, коли, згідно з очікуваннями Заходу, російське керівництво має в паніці бігати по кабінетах, а населення в розгубленості чухати собі скальп, лунають заклики європейців до переговорів і публікується відкритий лист Зеленського, де...
Країна
08.06.2026
15:00

Співвітчизники з різних планет, або Дорожні спостереження ветерана

Тема Маріуполя та проблеми людей, які виїхали з ТОТ, для цих наших співвітчизників виявилися, мабуть, токсичними. Шкідливими для їхньої незгвалтованої психіки. Як мінімум - нецікавою. Вони та їхні рідні живуть в іншому вимірі. Де немає місця всім...
Донбас
07.06.2026
14:34

У «ЛНР» росіяни «за каталогом» обирають для усиновлення українських дітей. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу пролили чимало крокодилових сліз за дітьми, які загинули після приходу в регіон «русского мира». Чиновники всіх мастей, місцеві блогери та журналісти неодноразово згадували пропагандистську «Алею ангелів»....
Всі статті