Зеленський підписав закон, що спрощує звільнення в запас військовим

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який регулює питання проходження військової служби і, зокрема, звільнення в запас. Про це повідомляє Міністерство оборони України у Телеграм 19 липня. 

Як повідомляється, новий закон № 8169 вдосконалює положення Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу".

Тепер військовослужбовці, яких військово-лікарська комісія під час воєнного стану визнала непридатними до служби за станом здоров’я з переоглядом через 6-12 місяців, можуть бути звільнені в запас.

Також закон встановлює обов’язковий випробувальний термін від 1 до 6 місяців для бійців, уперше прийнятих на військову службу за контрактом.

"Зміни зумовлені необхідністю приведення положень у відповідність зі Статутами Збройних Сил України, Законами України "Про фахову передвищу освіту" та "Про професійну (професійно-технічну) освіту", – йдеться у повідомленні.. 

Також у законодавстві потрібно було розмежувати службу у мирний час, і на особливий період (під час воєнного стану).

Нагадаємо, Зеленський підписав Закон про розширення переліку права на демобілізацію. 

Статті

Світ
06.11.2024
09:17

«Схема мирного врегулювання буде такою …». Російські ЗМІ про Україну

Завдання Россі, яка вже частково стала на військові рейки, - для початку звільнити лівобережну Україну, після втрати якої Київ не зможе чинити опір довго. Щодо самого Києва, то його явно не можна штурмувати в лоб: тільки блокада
Країна
05.11.2024
19:21

Процедура оформлення інвалідності потребує реформи. Уряд пропонує зміну вивіски

Ті, хто не має пожиттєвого статусу людини з інвалідністю і мають продовжувати свій статус регулярно, як правило – щороку, не знають, що робитимуть з січня 2025, коли уряд пообіцяв ввести в дію незрозумілі і непояснені зміни.
Світ
05.11.2024
10:05

Володимир Фесенко: "Є ризик того, що Молдова може застрягнути в болоті невизначеності, на півшляху до ЄС"

Наступного року в Молдові пройдуть парламентські вибори, де і буде вирішуватись подальша політична доля країни, яка є парламентською республікою за формою правління.
Всі статті