Зеленський підписав закон, що спрощує звільнення в запас військовим

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який регулює питання проходження військової служби і, зокрема, звільнення в запас. Про це повідомляє Міністерство оборони України у Телеграм 19 липня. 

Як повідомляється, новий закон № 8169 вдосконалює положення Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу".

Тепер військовослужбовці, яких військово-лікарська комісія під час воєнного стану визнала непридатними до служби за станом здоров’я з переоглядом через 6-12 місяців, можуть бути звільнені в запас.

Також закон встановлює обов’язковий випробувальний термін від 1 до 6 місяців для бійців, уперше прийнятих на військову службу за контрактом.

"Зміни зумовлені необхідністю приведення положень у відповідність зі Статутами Збройних Сил України, Законами України "Про фахову передвищу освіту" та "Про професійну (професійно-технічну) освіту", – йдеться у повідомленні.. 

Також у законодавстві потрібно було розмежувати службу у мирний час, і на особливий період (під час воєнного стану).

Нагадаємо, Зеленський підписав Закон про розширення переліку права на демобілізацію. 

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті