Зеленський: перемогу у війні з Росією в Україні та на Заході розуміють по-різному

В Україні та на Заході перемогу у війні з Росією розуміють по-різному. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю колумнісці Philadelphia Inquirer Труді Рубін, яка запитала в нього, чи справді, на його думку, президент США Джо Байден вірить у перемогу України, - пише ВВС.

Український лідер відповів, що він у цьому впевнений, але додав, що в Україні та на Заході перемогу розуміють по-різному.

"Для Заходу головна перемога - не дати окупувати Україну, поставити Путіна на місце", - пояснив Зеленський.

На його думку, Захід боїться наполягати на повній перемозі України і сприяти їй через побоювання щодо стабільності в Росії в разі її поразки.

"Усі бояться, що буде з Росією без Путіна. Усі бояться, чи може вона залишитися такою, яка вона є, а не стати ще гіршою", - пояснив президент і підкреслив, що не поділяє такі побоювання Заходу.

"Ми вдячні за те, що не дали окупувати нас, але сатисфакція потрібна, потрібна справедливість і, безумовно, одна з важливих частин. Як ми повинні дивитися в очі всім цим людям, хто втратив близьких, якщо ми не отримаємо цю сатисфакцію?" - заявив Зеленський.

На думку експертів, Путін розраховує, що Росія зможе досягти своїх цілей, незважаючи на західну підтримку Києва, яка виявилася далеко не такою масштабною, як сподівалися в Україні на початку війни, і тому допомога Заходу має вирішальне значення, щоб перекреслити розрахунки Кремля.

Також він пояснив, як він розуміє реальну перемогу України.

"Перша частина - не допустити руйнування повністю України і всього українського... Поки не закінчиться війна, не можна говорити, що ми відстояли свою незалежність. Важливо досягти безпеки для майбутніх поколінь, а це означає неможливість повторення агресії".

Зеленський наголосив, що, якщо Україна не стане членом Європейського Союзу і НАТО, відновлення російської агресії буде "великим ризиком".

"Ми повинні бути в Євросоюзі - це економічна безпека. Ми повинні бути в НАТО. І якщо у нас цього немає, я вважаю, що це великі ризики для нас... Цей ворог повернеться. Як він повернеться? В особі Путіна - не Путіна, іншого Кремля, через двадцять років, сорок, п'ятдесят - я не знаю. Нам потрібен колективний захист України", - зазначив Зеленський.

Наразі в Північноатлантичному альянсі підтверджують, що мають намір прийняти Україну у свої члени, але відносять вирішення цього питання на невизначене майбутнє.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті