Зеленський оголосив про створення Альянсу в сфері озброєння та Оборонного фонду

Президент Володимир Зеленський під час Форуму оборонних індустрій 30 вересня оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій, а також заснування спеціального Оборонного фонду. Про це повідомляє Офіс Президента.

"Сьогодні на цьому Форумі ми оголосимо про створення Альянсу оборонних індустрій - альянсу, який цінує міжнародне право та вміє працювати для реального захисту міжнародного права, безпеки. І я говорю не тільки про Україну, а про безпеку будь-якої нації у світі від будь-якої агресії", - сказав Президент.

За його словами, Україна розробила відповідну базову декларацію, як основу Альянсу. До неї можуть приєднатись виробники зброї та військової техніки з усього світу, які "поділяють намір дати реальний захист від агресій у ризикованих умовах сучасності".

"Сьогодні на старті цю декларацію вже підписало 13 визначних компаній, які готові разом з Україною будувати новий арсенал вільного світу", - зазначив Зеленський.

Крім того, Глава держави оголосив про розробку спеціального економічного режиму для оборонно-промислового комплексу.

"Щоб дати всі можливості реалізувати свій потенціал кожній компанії, яка працює заради оборони в Україні та з Україною, або яка хоче прийти в Україну", - додав Зеленскький.

Також він наголосив, що в Україні буде заснований спеціальний оборонний фонд, який забезпечить додаткові ресурси, зокрема для розвитку воєнних виробництв та підтримки відповідної співпраці для створення нових воєнних об'єктів і програм, що потрібні для оборони й турботи про українських воїнів.  

"Ресурси фонду - це плюс до державних видатків на сферу оборони, виробництва та приватних інвестицій. Фонд буде наповнюватися за рахунок дивідендів від державних оборонних активів та коштом прибутку від продажу конфіскованих російських активів", - зазначив Зеленський.

Як повідомлялося, Зеленський анонсував 30 вересня "важливі новини" для українських захисників та всієї України.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті