Зеленський назвав ім'я нового Головкома ЗСУ

Михайло Драпатий Михайло Драпатий

"Визначив, що новим Головнокомандувачем Збройних Сил України стане Михайло Драпатий", - заявив ввечері 21 липня Президент Зеленський.

"Разом з Михайлом, Євгенієм Хмарою, Павлом Палісою визначили, як має бути оновлена конфігурація Генерального штабу Збройних Сил України. Факт – що Олександр Сирський забезпечив результати України у захисті Києва, у Харківській наступальній операції, у Курській операції. Значний шлях пройдено, захист України триває, і потрібне гідне ставлення до кожного воїна. Я вдячний Олександру Сирському та кожному нашому воїну за сильні фронтові позиції України. Я вдячний Михайлу Драпатому за саме такий погляд. Сьогодні з Олександром Сирським та з Андрієм Гнатовим ми говорили про подальші формати служби і правильну передачу справ", - зазначив Президент.

"Бажання у всіх нас одне – перемоги над ворогом і досягнення таких умов на фронті і в тиску на Росію, які б дозволили примусити Росію до миру. Завтра формалізуємо всі рішення. З цієї ситуації Україна має вийти сильнішою, і Росії буде складніше", - наголосив Президент. 

Михайло Драпатий  - генерал-майор, командувач Об’єднаних сил ЗСУ. Широку популярність здобув у 2014 році, прорвавшись на БМП через барикади в окупований Маріуполь. Під час повномасштабної війни успішно командував низкою угруповань, зокрема під час оборони Харківської області.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
13.08.2026
17:00

Конфлікт на паузі: як Зеленський та Федоров шукають вихід

"Поки парламент не працює в нормальному пленарному режимі, питання можна відкладати. Але коли постане питання про призначення нового міністра оборони, доведеться визначатися. І тоді варіант із Федоровим знову може опинитися на столі"
Світ
12.08.2026
10:20

«Росію такий варіант цілком влаштує». Російські ЗМІ про Україну

"Сама поява в Белграді людини, яка символізує новий європейський нацизм, та її теплий прийом там на найвищому рівні можна вважати виконанням обов’язкової програми втягування Сербії до Євросоюзу".
Світ
10.08.2026
15:00

«Війна в Україні дедалі більше перетворюється на «боротьбу за небо». Україна у фокусі світових ЗМІ

Європейські та міжнародні опитування громадської думки показують, що президента Зеленського, який продовжує війну за свободу України, дедалі частіше порівнюють з Путіним; його первісний (загалом, цілком заслужений) героїчний образ руйнується.
Всі статті