"Здійснювали операцію впливу в Європі". Чехія ввела санкції проти Медведчука і його подільника

Колишній український політик Віктор Медведчук і колишній продюсер його закритого телеканалу «112 Україна» Артем Марчевський здійснювали через Чехію операцію впливу в Європі. Про це повідомдяє "Чеське радіо" з посиланням на дані чеської цивільної контррозвідки.

Обидва вони, а також зареєстрована в Празі компанія Voice of Europe, через сайт і соцмережі якої велася кампанія, рішенням уряду Чехії внесені в чеський національний санкційний список, повідомив після засідання уряду прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.

"Ми запроваджуємо національні санкції проти трьох суб’єктів. Ми розбили проросійську мережу, яка намагалася в нашій країні здійснити операцію впливу з важливими наслідками для безпеки Чехії і ЄС. Діяльність цієї групи виходить поза межі Чехії, вона діяла і в Європейському парламенті. Як видно, Росія вже давно намагається впливати на демократичні процеси в Європі, і ми мусимо зробити все, щоб цього не допустити", - зазначив прем’єр-міністр Чехії.

У повідомленні вказується, що Марчевський, зі свого боку, відіграв ключову роль у взятті під контроль компанії Voice of Europe як інструменту здійснення впливу і поширення дезінформації і пропаганди, спрямованих проти територіальної цілісності, незалежності, суверенітету, стабільності й безпеки України, а нині фактично керує цією компанією за інструкціями Медведчука.

Сама ж компанія Voice of Europe, зареєстрована в Чехії як ТОВ, спрямовує, зокрема через свій сайт і облікові записи в соцмережах, свої дезінформаційні наративи на те, щоб поставити під сумнів обороноздатність України і її підтримку з боку міжнародних партнерів, а також на вплив на громадську думку з метою знизити підтримку України і її мешканців.

Як розповів на пресконференції прем’єр Фіала, фізичні і юридична особи, внесені нині в чеський санкційний список, намагалися чинити проросійський вплив у країнах Європейського союзу і в Європейському парламенті. За даними чеської цивільної контррозвідки BIS, у чеській столиці через зареєстровану в Празі компанію передавалися гроші готівкою антисистемним політикам із Німеччини, ще частина коштів ішла на роботу проросійського сайту. Але, додав прем’єр, інформації про те, що це могло стосуватися й чеських політиків чи простих громадян, немає.

За даними газети Deník N, російські гроші отримали політики з шести країн ЄС - Німеччини, Франції, Польщі, Бельгії, Нідерландів та Угорщини.

Прем’єр-міністр подякував цивільній контррозвідці, Службі інформації і безпеки (BIS), за важливу роботу - адже нинішнє рішення уряду про санкції детально обґрунтоване 300-сторінковим документом. За його словами, цю інформацію нададуть і іншим країнам та інституціям.

Як повідомлялося, колишній депутат від забороненої ОПЗЖ і кум путіна Віктор Медведчук, обвинувачений в Україні у державній зраді, який мешкає в Москві, намагається повернути українське громадянство і депутатський мандат, а також скасувати введені проти нього санкції.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті