"Завершення війни в Україні пройде в декілька етапів, перший – припинення вогню", - держсекретар США Рубіо

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Дональд Трамп не лише прагне припинення вогню в Україні, а й наполягає на повному завершенні війни. Про це він сказав в інтерв'ю, опубліковане на офіційному сайті Державного департаменту США.

"Він (Дональд Трамп, - ред.) хоче, щоб війна закінчилася. Він чекає, щоб це закінчилося. Він не шукає просто паузи. Це буде важко, і це доведеться рухатися поетапно. Можливо, це почнеться з припинення вогню…а потім відкриття таких речей, як коридори допомоги і забезпечення того, щоб обидві сторони не націлювалися на енергетичну інфраструктуру. Побачимо, як це спрацює ", – сказав він.

За словами Держсекретаря США, Європа повинна забезпечити довготривалі гарантії безпеки для України.

"Це мають бути європейці, які повинні бути готові зробити крок назустріч і зробити це, але є багато делікатних питань для обговорення: територіальні претензії, контроль над озброєннями і тому подібні речі, мовні і культурні питання, все це має бути опрацьовано", – підкреслив Марко Рубіо.

Він зазначив, що США зацікавлені в довгостроковій незалежності України, і це має бути закріплено в постійних економічних інтересах

Як повідомлялося раніше, віце-президент Джей Ді Венс заявив у четвер, що США можуть запровадити нові антиросійські санкції, якщо президент Росії Володимир Путін не погодиться на мирну угоду з Україною, яка гарантує довгострокову незалежність Києва.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.08.2025
10:27

“Путін найбільше ненавидить непокірних російськомовних громадян України”. Огляд західних медіа

“Те, чого Росія не може отримати силою, вона вимагає дати їй на блюдечку за допомогою тиску, який Дональд Трамп може чинити на Україну та європейських союзників Америки".
Донбас
24.08.2025
18:00

На окупованому Донбасі замість води жителям помахали чужими прапорами. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в «республіках», де не вистачає води для того, щоб зайвий раз помити руки (і не тільки), трапився черговий привід для гордості. Окупаційна влада влаштувала помпезне святкування Дня російського прапора, а місцеві ЗМІ підготували серію...
Світ
20.08.2025
11:45

«Київ важливіший за будь-який Берлін, його потрібно брати наполегливо, але ніжно». Російські ЗМІ про Україну

«В цілому, на мій погляд, зараз ситуація виглядає так - пропозиції, які робить Європа щодо українського врегулювання, абсолютно точно суперечать національним інтересам Росії»
Всі статті