Затримано ще 14 організаторів "ухилянтських схем" у різних регіонах України: від МОЗ до хлібовозок

"Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нові схеми ухилення від мобілізації та затримали 14-х організаторів оборудок у різних регіонах України. Серед фігурантів – адміністратори Телеграм-каналів та посадовці держустанов", - повідомили в Телеграм-каналі СБУ 25 липня.

Зокрема, в Києві викрито чиновницю з "Українського науково-практичного центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф" Міністерства охорони здоров’я, яка торгувала фіктивними довідками для оформлення інвалідності. До незаконної діяльності вона залучила шістьох лікарів, які організовували ухилянтам фейкове стаціонарне "лікування" для оформлення історії хвороби. Правоохоронці затримали посадовицю МОЗ "на гарячому", коли вона отримувала новий транш хабаря за підроблені документи.

Крім того, на Київщині викрито п’ятьох адміністраторів Телеграм-каналів, які "підсвічували" локації мобільних груп ТЦК та правоохоронців.

Також затримано водія таксі, який на своїй сторінці у тіктоку закликав оминати маршрути руху представників військкоматів, координати яких "зливав" у соцмережу.

На Закарпатті затримано трьох місцевих мешканців - водія місцевої пекарні, його співмешканку та напарника, які брали ухилянтів у хлібовозки під виглядом експедиторів і перевозили до західного кордону. Потім "пасажири" намагалися перетнути адмінмежу вплав через річку Тиса.

Також у Береговому викрито працівницю місцевої АЗС, яка під час робочої зміни додатково "заробляла" на тому, що "підказувала" військовозобов’язаним як втекти за кордон поза пунктами пропуску.

У Полтавській області викрито двох працівників військкомату, які заробляли на ухилянтах. За гроші вони обіцяли працівникам місцевої агрофірми викреслювати їх зі списків, щоб ті не потрапили під мобілізацію.

На Черкащині кіберфахівці СБУ викрили 30-річного адміністратора Телеграм-каналу, який "зашифрованими" термінами закликав військовозобов’язаних обходити патрулі правоохоронців і ТЦК.

За викритими фактами затриманим повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період);

- ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб);

- ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою);

- ч. 1 ст. 368 (прийняття пропозиції обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);

- ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом).

Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Раніше повідомлялось, що в Києві затримано ділків, які продавали військовим "тилові" посади.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.07.2025
07:45

“Відбувається щось зловісне”. Західні медіа про “деспотичні” дії Зеленського і масові протести проти них

Всі великі західні видання написали про масові протести в Києві і низці обласних центрів проти закону, який позбавляє незалежності антикорупційні органи і ставить таким чином під питання подальший шлях України в ЄС.
Країна
25.07.2025
16:04

До повної відмови від вугілля в електрогенерації – 10 років: що робиться для трансформації шахтарських громад

"...На основі отриманих даних можна буде прийняти рішення щодо подальших дій, зокрема й щодо відновлення цих територій. Проте важливо розуміти, що видобуток вугілля не буде відновлений"
Країна
24.07.2025
13:20

Щоб бути людьми! Для чого Україні необхідно імплементувати Євроконвенцію щодо захисту свійських тварин

Якщо чотирилапі мають власника - карантин покладається на нього. Якщо господаря немає – тварину вбивають і передають її головний мозок на лабораторне дослідження.
Всі статті