Затримано "крота" ФСБ, який служив у лавах українських прикордонників

Прикордонники затримали у своїх лавах "крота" ФСБ. Про це повідомила Державна прикордонна служба у Телеграм 24 червня.

"Співробітники відділу внутрішньої та власної безпеки по 6-му прикордонному загону Державної прикордонної служби України спільно з управлінням Служби безпеки України у Волинській області за процесуальним керівництвом Спеціалізованої прокуратури в сфері оборони Західного регіону на Волині затримали агента країни-агресора: ним виявився завербований спецслужбами РФ військовослужбовець ДПСУ", - сказано в повідомленні.

За оперативними даними, розвідка ворога намагалася отримати інформацію про 6-й прикордонний Волинський загін. Щоб отримати розвіддані, ворог використав завербованого ним військовослужбовця-прикордонника. Агентом виявився 40-річний уродженець Луганщини, який з 2023 року проходить службу на посаді начальника одного з відділень Волинського прикордонного загону.

Зраднику було поставлене завдання збирати відомості про відділи прикордонної служби, що охороняють кордон. Відповідно до поставленого завдання, агент збирав інформацію про особовий склад відділу прикордонної служби, їхні телефонні номери, позивні, озброєння, транспортні та інші засоби і сили охорони кордону. 

Для передачі зібраних відомостей зрадник використовував встановлений канал зв’язку.

Під час обшуку в помешканні та на робочому місці затриманого вилучено мобільний телефон та комп’ютер, які він використовував у розвідувально-підривній діяльності на користь РФ.

Слідчі волинського управління СБУ повідомили зраднику про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (надання іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинене в умовах воєнного стану).

"Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення", - сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що СБУ затримала "крота" ФСБ та його брата, які готували ракетний удар по "Мотор Січі".

Статті

Світ
17.07.2024
10:29

«Вони намагатимуться знову водити нас за ніс». Російські ЗМІ про Україну

Він, по-перше, намагається зупинити стрімке падіння Європи в прірву і, по-друге, послідовно відстоює національні інтереси своєї країни, домагаючись територіальної автономії для угорців Закарпатської України
Світ
16.07.2024
09:57

"Росія навмисно обрала лікарню своєю мішенню". Огляд західних медіа

Між візитом Орбана до Москви і нападом на дитячу лікарню були лише вихідні. Це багато говорить про те, як Кремль ставиться до ініціатив, подібних до ініціативи угорського глави уряду: з байдужістю і радістю від приниження".
Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Всі статті