Затримано агента елітного підрозділу російського ГРУ, який коригував ракетні удари по Київщині

"Контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві агента центру спецпризначення "Сенеж" російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ). Зловмисник перебуває під вартою без права внесення застави. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна", - повідомили в Телеграм-каналі СБУ 17 червня.

Зловмисник наводив ракетно-дронові атаки РФ по столичному регіону.

Як встановило розслідування, агентом виявився 44-річний киянин. У поле зору російського ГРУ він потрапив під час ефіру чат-рулетки, де висловлював проросійську позицію. Після вербування фігурант почав відслідковувати локації місцевих підприємств, які, на його думку, могли бути задіяні у виробництві військового спорядження для Сил оборони.

Для збору даних він розпитував "потрібну" інформацію у знайомих під виглядом побутових розмов, а потім прибував за адресами потенційних цілей для дорозвідки. Одночасно зрадник шпигував за маршрутами руху та бойовими позиціями мобільних вогневих груп під час повітряних тривог. Такі відомості ворог планував використати для підготовки обстрілів столичного регіону "в обхід" української ППО.

Слідчі Служби безпеки повідомили агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Раніше повідомлялось, що на Хмельниччині затримано жінку, яка передавала ворогу дані про військові об’єкти та виготовляла вибухівку.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
22.10.2025
11:19

«Вимальовується абсолютно огидна картина». Російські ЗМІ про Україну

М'який і люб'язний переговірник Віткофф домагається від Росії поступок, а Трамп, бачачи бажання Москви укласти нехай навіть «похабний мир», раз по раз піднімає планку, вимагаючи поступитися більше.
Світ
21.10.2025
12:35

Відлуння французької кризи може відгукнутися в Україні

Наче казковий герой, Макрон опинився на роздоріжжі трьох доріг: знайти нового прем'єр-міністра, провести дострокові парламентські вибори або самому піти у відставку.
Донбас
19.10.2025
14:28

Жителям "ДНР" і "ЛНР" розповіли, що жити треба за "веру, царя и отечество". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу спробували закріпити у свідомості жителів регіону необхідність беззаперечного підпорядкування владі. Йдеться про нав'язування державної ідеології, сформульованої майже 200 років тому міністром народної освіти...
Всі статті