Заочно судитимуть колишнього "воєнкома ЛНР", який мобілізував тисячі мешканців окупованого Луганська до проросійських НЗФ

За матеріалами СБУ заочно судитимуть "воєнкома ЛНР", який організував "призов" цивільних мешканців окупованого Луганська до проросійських НЗФ. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях в м. Сіверськодонецьк у facebook 12 грудня.

"Служба безпеки України завершила досудове розслідування щодо очільника окупаційного "військкомату", який протягом семи років комплектував російсько-терористичні угруповання "ЛНР", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що у 2014 році у Луганську колишній десантник приєднався до збройних формувань бойовиків. На початку 2015 року він отримав від "нової влади" призначення "начальником відділу військового комісаріату ЛНР по Жовтневому та Ленінському районам міста Луганська". На цій посаді він перебував до початку 2021 року, комплектуючи новими бойовиками підрозділи незаконного збройного формування "народна міліція ЛНР". 

Як пише СБУ, за цей час зловмисник, використовуючи надані йому повноваження, на підставі нікчемних "правових актів ЛНР", "призвав" до лав НЗФ тисячі луганчан. Лише впродовж 2021 року окупаційною владою "ЛНР", за вказівками Кремля, проведено 6 "призивних кампаній", в ході яких направлено на військові збори понад 4 тисячі цивільних мешканців тимчасово окупованої території Луганської області.

Зловмисник ставив осіб на військовий облік, формував "мобілізаційний резерв". На підставі сформованої ним бази "військовозобов’язаних" жителів Луганська окупанти у 2022 році проводили загальну примусову мобілізацію чоловічого населення захопленої території. 

Так званому "воєнкому" повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України: 

- ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України);

- ч. 2 ст. 260  (участь у не передбачених законом збройних формуваннях);

- ч. 2 ст. 28,  ч. 1 ст. 438  (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб). 

Обвинувальні матеріали скеровано до суду. 

Раніше повідомлялося, що "військова комісарка" з окупованої Луганщини Вікторія Турубара постане перед судом.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
31.12.2025
16:00

Владислав Селезньов:  Думаю, у 2026 році ми так само будемо бачити повзучий наступ російської армії

Колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов в інтерв’ю "ОстроВу" розповів про ситуацію на фронті станом на кінець року, оцінив наслідки боїв на Донецькому та Запорізькому напрямках...
Світ
30.12.2025
23:00

«Переговорів з київськими терористами більше не буде. Крапка». Російські ЗМІ про Україну

«Багато хто звернув увагу на те, що ще 25 грудня, в західне Різдво, Зеленський абсолютно непрозоро побажав смерті російському лідеру, і вчорашня атака довела, що рішення про спробу вбивства Володимира Путіна було прийнято київською зграєю вже тоді»
Луганськ
30.12.2025
10:00

Луганський щоденник: Наче війни вже немає…

Вже кілька років я повторюю про себе: «Хай буде такий же, нехай буде не гірше, нехай нічого не змінюється». Мої невидимі боги слухають мене.
Всі статті