«Залізна завіса»: Польща, Фінляндія та країни Балтії готові замінувати кордони з РФ

Фінляндія, Польща, Естонія, Латвія і Литва можуть замінувати райони вздовж своїх кордонів із Росією на тлі розмов про ймовірне російське вторгнення в країни НАТО. Про це повідомляє The Telegraph, передає Цензор.НЕТ.

Видання нагадало, що всі ці країни оголошували раніше про вихід з Оттавської конвенції 1997 року, яка забороняє використання протипіхотних мін. Очікується, що цього місяця вони офіційно повідомлять про це ООН.

Це дозволить виробляти, накопичувати і розгортати такі боєприпаси вже наприкінці 2025 року. Варшава, Гельсінкі та балтійські країни мають спільний кордон з РФ і Білоруссю загальною протяжністю понад 3460 км.

The Telegraph пише, що військові планувальники вже прораховують, які ділянки європейських лісів і озер будуть заміновані в рамках підготовки до можливого вторгнення Росії.

Зазначається, що позиція Литви в цьому контексті «найбільш вразлива», оскільки їй доведеться захищати два кордони загальною протяжністю 740 км: з Білоруссю на сході і російським Калінінградом на заході. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
25.06.2025
08:19

«Чому б не оголосити «закритою зоною» все чорноморське узбережжя?». Російські ЗМІ про Україну

Війна в Україні перестає бути «локальною кризою» і все більше трансформується в довгострокову геостратегічну реальність, в якій Чорне море - це не тил, а фронт.
Країна
24.06.2025
10:04

"Путін хоче, щоб Україна сама ініціювала капітуляційний сценарій" — К. Матвієнко про імітацію переговорів

Фактично ніхто у світі зараз не тисне на нього з вимогою хоча б припинити вогонь та зупинити вбивства українців – от він і намагається цю тему прибрати з поля уваги.
Світ
23.06.2025
12:00

"Кремль намагається не відставати від президента США, який не має уявлення, куди рухається". ЗМІ про "українські" дії адміністрації Трампа

Приємний сюрприз для Росії, у якої якраз почав пересихати бюджет через їхнє падіння. Ціни на нафту виростуть на понад 100 доларів за барель, якщо заради помсти США за удари по його атомній інфраструктурі Іран перекриє Ормузьку протоку,
Всі статті