Забрехалися: у Чечні обурилися російською версією про депортацію народів у підручниках з історії РФ

У росії в оновленому підручнику історії РФ для 10-11 класів перепишуть главу про депортацію репресованих народів. Про це в телеграм-каналі заявив голова парламенту Чечні Магомед Даудов, - повідомляє The Moscow Time.

Спочатку Даудов повідомив, що підручники вилучили з усіх шкіл республіки за вказівкою глави Чечні Рамзана Кадирова. Однак після того, як ЗМІ звернули на це увагу, інформацію про вилучення було видалено з тексту.

"Зазначу, що весь тираж підручника, про який я говорю, у нашій республіці за дорученням Рамзана Ахматовича [Кадирова] вилучено зі шкіл. Благо, у нашій країні недозволено ображати народи. Тим паче народи, чиї представники зробили неоціненний внесок у зміцнення державності та захист інтересів Батьківщини", - йшлося в початковому пості Даудова.

Автор підручника, Володимир Мединський, визнав, що главу, яка викликала обурення чеченської влади, було взято без змін із попередніх видань, і заявив про готовність внести корективи в цей розділ.

Російський конгрес народів Кавказу 20 вересня обурився 31 параграфом підручника, в якому йдеться про депортацію чеченців, інгушів, карачаївців, калмиків, балкарців та кримських татар у східні регіони СРСР у роки Великої Вітчизняної війни "на підставі фактів співпраці з окупантами".

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті